0

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen paskelbė sveikinimus Lietuvos žmonėms 20-ųjų narystės Europos Sąjungoje (ES) proga.

20 metų sėkmės: Ministrė Pirmininkė sveikina Lietuvos žmones su narystės ES sukaktimi

 

„Sveikinu visus Lietuvos žmonės su Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20-mečiu.

Kovo 11-ąją atkurtos Lietuvos nepriklausomybės pažadas – laisva, sėkminga demokratinė Lietuva – galėjo išsipildyti tik mūsų narystės ES ir NATO dėka. Per šiuos du sėkmės dešimtmečius pasikeitėme neatpažįstamai, subrendome kaip laisva ir atsakinga valstybė, visavertė ir ori Vakarų demokratinio pasaulio, laimingųjų ir sėkmingųjų klubo narė. Patiriame krizių ir iššūkių, bet esame stiprūs ir pajėgūs jas įveikti – savarankiškai priimdami sprendimus ir atsiremdami į mūsų europinės šeimos petį.

Europos sąjungą vienijantys demokratijos, žmogaus teisių ir teisės viršenybės principai leidžia užtikrinti saugumą ir gerovę, skleistis mūsų žmonių talentams, kiekvienam laisvai rinktis savo ateitį ir kartu kurti inovatyvią ir klestinčią Europą. Šiandien Lietuvos balsas – svarus ir girdimas. Turėdami stiprų vertybinį stuburą ir tikėdami laisve ir demokratija, ne tik žodžiais, bet ir savo pavyzdžiu primename Europai ir visam demokratiniam pasauliui: būsime stiprūs, tik jei būsime vieningi ir ginsime savo vertybes.

Turime nepraleisti istorinio šanso tapti dar stipresniais į Europos Sąjungos šeimą priimdami Ukrainą, Moldovą ir kitas valstybes, kurios tiki Bendrija, gina mūsų bendras vertybes ir tvirtai, nesigręžiodamos žengia pasirinktu Europos ir demokratinių reformų keliu. Saugi, konkurencinga, tvirta ir įtakinga Europos Sąjunga yra mūsų visų siekis ir atsakomybė.

Neabejoju, kad Lietuvos žmonių nepalaužiamas tikėjimas laisve, jų ryžtas principingai kautis už tai, kas brangiausia, ir toliau kurs sėkmingą ir stiprią Lietuvą sėkmingoje ir stiprioje Europos Sąjungoje.

Seimo Pirmininkė: „Europos Sąjunga yra mūsų sėkmės istorija ir pažangos garantas“

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, sveikindama Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą (ES) 20-mečio proga, sako, kad akivaizdu, jog narystė ES buvo svarbiausias žingsnis per visą atkurtos Nepriklausomybės laikotarpį. O šiandienos pasaulio politiniame, ekonominiame ar saugumo kontekste mūsų sėkmės istorija, kurta du dešimtmečius, tampa dar vertingesnė.

„Mus, atėjusius iš uniforminio totalitarizmo, Europoje labiausiai žavėjo laisvė ir įvairovė. Mums Europa visada buvo gerovės ir klestėjimo erdvė, sukurta skirtingų kultūrų, įvairiakalbių tradicijų“, – sako Seimo Pirmininkė.

Pasak V. Čmilytės-Nielsen, per pastaruosius pora šimtmečių Lietuva patyrė kelias ilgalaikes ir europietišką identitetą planingai naikinančias agresijos bangas iš Rytų. Tačiau sugebėjo atsitiesti ir grįžti į vieningą Europos valstybių šeimą: „Mūsų valstybingumas formavosi paribio zonoje tarp Rytų ir Vakarų. Vienybė mums – ne vien graži metafora, o ir egzistencinė kategorija. Jai esame ypač jautrūs. Mūsų valstybės himne „vienybė“ yra raktinis žodis, valstybingumo sinonimas. Grėsmingų šiandienos iššūkių akivaizdoje Europai labiausiai reikia būtent vienybės. Lietuva turi gyvos vieningo veikimo, kuris sutelkė valstybingumui ir padėjo atremti agresiją, patirties. Todėl gali ir privalo kalbėti apie tai“.

The post Šalies vadovai sveikina su narystės ES dvidešimtmečiu appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva