0

Valstybės pirmieji asmenys sveikina šalies žmones 34-ųjų Nepriklausomybės metinių atkūrimo proga.

Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimas

Mieli Lietuvos žmonės,

Kovo 11-oji – didinga data ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio XX a. istorijoje. Šimtmečiais atkakliai gynusi savo nepriklausomybę, Lietuva pirmoji iš sovietų okupuotų tautų pakilo apginti savo žmogiškojo orumo ir laisvės.

Prieš 34-erius metus ne tik okupantams, bet ir visam pasauliui drąsiai paskelbėme: „Nuo šiol Lietuva vėl yra nepriklausoma valstybė“!

Mūsų laisvės žygis grąžino Lietuvą į Vakarų civilizacijos pasaulį ir esmingai prisidėjo prie naujo istorinio laikotarpio pradžios.

Atgimimo karta niekada nepamirš, kad didžiausia mūsų galia, kurios dėka pakeitėme Lietuvos ir viso pasaulio veidą, buvo tautos vienybė. Kad ir kiek priešas stengėsi mus sukiršinti tarpusavyje, pasiekė tik priešingo rezultato. Mes buvome orūs, susitelkę bendram reikalui. Nusiteikę ne skirstyti bendrapiliečius į kastas, o stiprinti vienas kitą. Asmeniškai įsipareigoję tam, kad Nepriklausoma Lietuva būtų visų ir visiems.

Žengdami laisvės keliu nepraraskime Sąjūdžio išminties ir ramybės. Juk šiai kartai tenka ne mažesnės svarbos už valstybės atkūrimą istorinė misija – saugoti laisvę. Telkime bendraminčius, stiprinkime savo šalį ir skubėkime į pagalbą tiems, kam jos labiausiai reikia. Tik bendromis jėgomis galime sukurti svajonių Lietuvą.

Su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena Jus visus!

Premjerės Ingridos Šimonytės sveikinimas

„Ši diena – reikšmingiausias modernios Lietuvos istorijos puslapis. Ji liudija mūsų tautos drąsą ir ryžtą, vienybę ir laisvės troškimą.

Per šiuos nepriklausomybės dešimtmečius bendromis pastangomis atlikome milžiniškus darbus. Surentėme tvirtus demokratijos pamatus, kartu su kitomis ES šalimis užtikrinome ekonominės gerovės augimą, drauge su NATO partneriais užėmėme tvirtas valstybės gynimo pozicijas.

Likimas lėmė įsikurti Vakarų ir Rytų pasaulių sankirtoje. Nuožmi Rusijos agresija prieš Ukrainą akivaizdžiai rodo, kad šioje geopolitinėje erdvėje turime niekada neprarasti budrumo, būti visada pasirengę ne tik kurti, bet ir ginti Tėvynę.

Tą Tėvynę, kurią anuomet pradėjo kurti laisvės ir nepriklausomybės idėjomis degę mūsų tėvai, seneliai, broliai ir seserys. Kaip rodo šiandien Ukrainoje vykstantis Rusijos karas, laisvės ir nepriklausomybės idėjos – nemirtingos ir ukrainiečiai dėl jų kovos iki pergalės – žmogiškumo pergalės prieš agresoriaus brutalumą. Ir šios pergalės siekti turime visi: savo darbais, tvirtais sprendimais, tikru palaikymu, teikdami paramą ir švęsdami laisvę, kurią šiandien turime.

Mieli Lietuvos žmonės, nuoširdžiai sveikinu Jus su Nepriklausomybės atkūrimo diena ir linkiu smagios bei įspūdingos šventės. Minėdami gražius laisvos valstybės pasiekimus, išlikime vieningi, pasirengę tolesniam darbui ir kūrybai vardan klestinčios ir saugios Tėvynės“, – sakoma Vyriausybės vadovės sveikinime.

The post Šalies vadovų sveikinimai Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva