0

„Šiemet šauliai švenčia 105-ąjį gimtadienį, tad turime puikią progą šią sukaktį įprasminti – kviečiame visus prisijungti prie žygio „Šauliams 105“– kas kiek gali, žygiuokime pagerbdami visus, kurie mums iškovojo laisvę“, – kviečia Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Linas Idzelis.

1919 m. birželio 27-ąją įkurta Lietuvos šaulių sąjunga švenčia savo 105-ąjį gimtadienį ir ta proga birželio 27–29 d. organizuoja net tris dienas truksiantį pėsčiųjų žygį „Šauliams 105“ bei šventinį renginį Kaune.

Viso žygio metu bus nešamos Lietuvos Respublikos ir Lietuvos šaulių sąjungos vėliavos. Žygis vyks estafetės principu. Atstumą įveikę žygeiviai vėliavas perduos kitiems žygio dalyviams, laukiantiems iš anksto numatytose vietose.

Žygio tikslas – ne tik aktyviai praleisti laiką kartu su broliais ir sesėmis šauliais, bet ir pagilinti savo žinias apie Lietuvą ir laisvės kovų istoriją, tad kartu su žygeiviais keliaus karo istorikas prof. Valdas Rakutis bei kiti istorikai, laisvės kovomis besidomintis savo krašto mylėtojas, miškininkas, šaulys Kęstutis Markevičius, Pėsčiųjų asociacijos vadovas Vidmantas Genys. Jie dalinsis savo žiniomis apie tose vietovėse vykusius istorinius įvykius, partizanų ir kitų laisvės kovotojų kovas už Lietuvos laisvę.

Kartu su žygeiviais istoriniais takais leisis ir Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Linas Idzelis, žurnalistas, TV laidų kūrėjas, keliautojas, „Pasaulio puodų“ šeimininkas, šaulys Vytaras Radzevičius, NATO sąjungininkai Vokietijos kariai, šiuo metu tarnaujantys Lietuvoje.

Kadangi žygio maršrutas drieksis per jūsų savivaldybę, maloniai prašome savo sklaidos kanalais pasidalyti informacija – tai proga žmonėms sudalyvauti žygyje arba pasveikinti einančius žygeivius: sutikti su arbata, dainomis, muzika žygio etapą baigiančius keliautojus ir išlydėti kitus žygio dalyvius į naują atkarpą.

Taip pat kviečiame savivaldybės, seniūnijos, mokyklos, organizacijos ar vietos bendruomenės komandą jungtis ir sudalyvauti pasirinktoje žygio atkarpoje.

Registracija į žygį: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScVtZsMkQrlSDgnjJKhCQ6T4iGKD7NuOzAKcZoXFixWmhnBvA/viewform

Daugiau informacijos apie šventinius Lietuvos šaulių sąjungos 105-ojo gimtadienio renginius ir žygį „Šauliams 105“ – prie laiško prisegtuose dokumentuose bei internete sauliusajunga.lt

Šauliai dėkoja už bendrystę ir palaikymą!

Kartu kurkime gražesnę, stipresnę ir saugesnę Lietuvą! Tėvynės labui!

***

Papildoma informacija:

Lietuvos šaulių sąjunga (LŠS) yra valstybės remiama savanoriška, pilietinės savigynos visuomenės organizacija, stiprinanti valstybės gynybinę galią, ugdanti pilietiškumą ir tautinį sąmoningumą, plėtojanti valstybės gynybos švietėjišką veiklą, teikianti pagalbą policijai ir civilinei saugai.

Tai unikali, analogų neturinti organizacija, nes LŠS vienija valstybės gynybai ir gyvenimui neabejingus asmenis. Šauliai veikia pagal LR Seimo priimtą atskirą organizacijos įstatymą ir statutą. Nepaisant tiesiogiai iš valstybės institucijų skiriamų užduočių, LŠS yra laisvų, savo laiką Tėvynės gynybai ir stiprinimui skiriančių žmonių organizacija.

Kiekvienas Lietuvos pilietis savanoriškai gali tapti organizacijos nariu ir save realizuoti veikdamas karybos, sporto ir kultūros srityse. Šauliškoms idėjoms visoje Lietuvoje šiandien neabejingi beveik 15 tūkst. piliečių nuo 11 metų amžiaus.

krs.lt info ir nuotr.

The post Šauliams 105: Lietuvos šaulių sąjunga kviečia į žygį ir šventę appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva