0

Kretingos savivaldybės ekstremalių situacijų komisija nutarė, kad juodosiose savivaldybėse gyvenantys savivaldybės administracijos darbuotojai turėtų dirbti nuotoliniu būdu. Tokį reikalavimą ketinama taikyti ir savivaldybei pavaldžių įstaigų darbuotojams. Kretingos rajono meras Antanas Kalnius neigiamai vertina tokį sprendimą ir tikisi, kad jis bus atšauktas. Naujovę įvertino ir Vyriausybės atstovė, kuri atkreipia dėmesį, kad savivaldybė savo sprendimais negali uždrausti atvykti gyventojams ar darbuotojams iš kitų savivaldybių jeigu tai nėra uždrausta aukštesnės teisinės galios teisės aktais.

Meras: tai yra neprotingas sprendimas

Kretingos rajono savivaldybėje ir vėl verda nesutarimai. Juos įplieskė prieš kelias dienas priimtas savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos (ESK) nutarimas, jog savivaldybės administracijos darbuotojai, kurie gyvena juoda spalva dėl sergamumo COVID-19 liga nusidažiusiose savivaldybėse, turėtų dirbti nuotoliniu būdu ir nevykti į savo darbo vietą Kretingos rajone.

Šios savivaldybės meras A. Kalnius tokį nutarimą vertina neigiamai ir vadina absurdišku.

„Tikrai nesuprantu tokio sprendimo, tai – visiškai absurdiškas sprendimas. Todėl tokia žinutė ir išėjo. Įsivaizduokite, kas atsitiktų, jeigu ir kitos savivaldybės imtųsi tokių drastiškų priemonių ir prie ko mes galime prieiti. Mes nueitume iki visiško absurdo“, – kritikavo A. Kalnius.

Meras teigė tikintis, jog įvertinus galima žalą savivaldybės administracija tokį sprendimą atšauks.

Kol kas tiksliai nežinoma, kiek tiksliai žmonių galėtų paliesti toks sprendimas, tačiau, pasak A. Kalniaus, Kretingos rajono savivaldybėje tai būtų aktualu tik dviem žmonėms.

Mes nueitume iki visiško absurdo.

A. Kalnius

„Nieko mes nelaimėtume. Ypač dabar, kai žmonės yra susipriešinę ir yra dvi grupės – vieni skiepyti, kiti – neskiepyti. Mes matome tokį susipriešinimą. Tikrai šiai dienai nereikėtų tokių sprendimų“, – akcentavo A. Kalnius.

Meras taip pat priminė, kad net itin įtemptu metu žiemą, kai galiojo judėjimo tarp savivaldybių suvaržymai, žmonės galėjo kirsti savivaldybių ribas, jeigu vykdavo darbo reikalais.

„Šitas sprendimas išmušė mus visus iš balno. Tai yra neprotingas sprendimas“, – sakė meras.

Sprendimai dar nepriimti?

Savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas, kuris ir vadovauja minėtai komisijai, nėra linkęs situacijos dramatizuoti ir tvirtina, kad nutarimas esą yra rekomendacinio pobūdžio ir paliestų tik tuos žmones, kurie neturi galimybių paso.

Tiesa, nors ESK nutarime kalbama tik apie savivaldybės administracijos darbuotojus, E. Viskontas mini ir savivaldybei pavaldžias įstaigas.

Anot E. Viskonto, ESK posėdžio metu buvo bandoma aptarti ekstremalią situaciją, kuri yra kilusi dėl COVID-19 ir vienas tarybos bei savivaldybės ESK narys pasiūlė, jog galbūt vertėtų pagalvoti apie tai, kad asmenys, kurie dirba Kretingos rajono savivaldybėje ir jai pavaldžiose įstaigose, tačiau gyvena juodosiose savivaldybėse, galėtų pasirinkti dirbti nuotoliniu būdu.

„Tai tiesiog posėdžio metu buvo priimta tokia rekomendacija, kad kiekvienos įstaigos vadovas ir apsispręs, ar verta įsiklausyti į tokį tarybos nario pasiūlymą, ar ne. Posėdžio metu buvo diskutuojama, nebuvo griežtos nuostatos, buvo kalbama apie rekomendaciją. Kai galioja galimybių pasai, natūralu, kad visi suprato, kad buvo kalbama apie tuos žmones, kurie neturi galimybių pasų. Tie, kurie turi galimybių pasus – jokių problemų nėra, jokių ribojimų mes netaikome ir tikrai nesame kažkokia išskirtinė savivaldybė“, – sakė E. Viskontas.

Pašnekovas taip pat patikino, kad kol kas sprendimas dar nėra įsigaliojęs. Planuojama, kad jis galėtų pradėti veikti po rugsėjo 13 d.

E. Viskontas taip pat akcentavo, jog toks ribojimas negaliotų ugdymo ar medicinos įstaigoms.

„Iš esmės, dar jokių įsakymų nėra priimta. Buvo suformuota ESK rekomendacija, ji atsispindėjo protokole, o protokolo dar nepasirašiau. Atsiras tas protokolas, atsiras įsakymas, detalizuojantis mūsų vidaus tvarką, turbūt po rugsėjo 13 d., kai Vyriausybė priims visus tuos veiksmus, kuriuos turi priimti“, – aiškino E. Viskontas.

Tiesa, Kretingos rajono meras A. Klanius tvirtino, kad savivaldybės ESK priėmus sprendimą jis tampa galiojančiu.

Norėjo nepriimti visų juodųjų savivaldybių gyventojų

Nors savivaldybės administracijos direktorius E. Viskontas ir tvirtina, kad rekomendacija arba ESK priimtas nutarimas galios tik savivaldybės administracijai ir jai pavaldžioms įmonėms, tačiau LRT.lt savivaldybės atstovų pateiktame posėdžio vaizdo įraše užfiksuota, jog iš pradžių siekta į Kretingos rajoną neįsileisti visų čia dirbančių, bet gyvenančių juodosiose savivaldybėse.

ESK narys Konstantinas Skierus siūlė, jog nuotoliniu būdu dirbti turėtų visi Kretingos rajono savivaldybės teritorijoje dirbantys juodųjų savivaldybių gyventojai.

„Gal mūsų komisija galėtų priimti tokį sprendimą, kad tie, kurie gyvena juodojoje zonoje, pavyzdžiui, klaipėdiškiai, ir dirba mūsų savivaldybės teritorijoje, dirbtų nuotoliniu būdu ir, kad čia nevežtų to užkrato ir, kad nebūtume mes irgi juodojoje zonoje, kaip Klaipėdos miestas? Mano toks siūlymas būtų komisijai, kad Klaipėdos miesto gyventojai, kurie dirba Kretingos rajono savivaldybės teritorijoje, dirbtų nuotoliniu būdu, čia nekontaktuotų su mūsų gyventojais“, – dėstė politikas.

Vis dėlto vėliau nuspręsta, kad tokia tvarka galios tiks savivaldybės administracijos darbuotojams, tačiau diskusijos metu taip pat buvo pastebėta, kad vėliau, jeigu toks sprendimas pasiteisins, jį būtų galima taikyti ir savivaldybei pavaldžioms įstaigoms.

Vyriausybės atstovė: savivaldybė savo sprendimais negali uždrausti atvykti žmonėms iš kitų savivaldybių

Vis dėlto, aiškėja, kad pirminis siūlymas atsiriboti nuo visų Kretingos rajone dirbančiųjų, kurie gyvena juodosiose savivaldybėse – negalimas.

„Savivaldybė savo sprendimais, ar jie būtų tarybos, ar mero, ar direktoriaus, tikrai negali uždrausti atvykti iš kitų savivaldybių gyventojams ar darbuotojams, jeigu tai nėra uždrausta aukštesnės teisinės galios teisės aktais – įstatymu, Vyriausybės nutarimu ir pan.“, – aiškino Vyriausybės atstovė Klaipėdos ir Tauragės apskrityse Daiva Kerekeš.

Spręsti dėl darbo nuotoliniu būdu įstaigos viduje Kretingos rajono savivaldybės administracija gali, tačiau tai vis tiek turėtų būti tik rekomendacija, o ne griežtas nurodymas. Tik rekomendaciją, o ne reikalavimą galėtų teikti ir savivaldybei pavaldžioms įstaigoms.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva