0

Seimas pradėjo svarstyti Seimo nario Aurelijaus Verygos pristatytas Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis siekiama leisti įsigyti elektroninių cigarečių tik vaistinėse su gydytojo receptu.

Pasak A. Verygos, šis projektas yra parengtas reaguojant į labai greitai blogėjančią situaciją ir augantį elektroninių cigarečių vartojimą ir apsinuodijimų skaičių, augsiantį ir kitų problemų skaičių. Jo tvirtinimu, Lietuva ir kitos Baltijos šalys blogąją prasme išsiskiria iš kitų pasaulio valstybių.

„Siūloma Lietuvoje atsisakyti įprastinėse prekybos vietose prekybos elektroninėmis cigaretėmis, tiek prietaisais, tiek pildyklėmis, tiek pačiais skysčiais ir sudaryti tokią teorinę galimybę, jeigu šitie prietaisai kada nors būtų registruoti kaip vaistiniai preparatai“, − Seimo posėdyje kalbėjo politikas. Pasak jo, tai reiškia, kad reikėtų įrodyti jų klinikinį efektyvumą, saugumą, registruoti pagal farmaciniams preparatams keliamus reikalavimus. „Šiandien Lietuvoje net nėra tokio produkto, kuris galėtų būti net teoriškai parduodamas vaistinėje“, − tikino A. Veryga.

Pasak projekto rengėjo, apribojimo įvedimas prisidėtų prie tabako gaminių prieinamumo ir sukeliamos žalos sveikatai mažinimo, taip pat leistų užtikrinti efektyvesnę tabako kontrolę ir tabako gaminių vartojimo mažinimą kompleksinėmis priemonėmis.

Po pristatymo už teisės akto pakeitimus balsavo 69 Seimo nariai, prieš buvo 18, susilaikė 14 parlamentarų. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Sveikatos reikalų komitete. Seimas taip pat nusprendė dėl šio projekto prašyti Vyriausybės išvados. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti rudens sesijoje.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva