0

Seimas pritarė siūlymui dvejiems metams – iki 2026 m. sausio 1 d. atidėti centralizuotą priėmimą į visas švietimo įstaigas.

2020 m. gegužės 7 d. Seimas priėmė Švietimo įstatymo pakeitimus, centralizuodamas priėmimą į visas švietimo įstaigas.

Įstatyme buvo įtvirtinta, kad prašymų dėl priėmimo į valstybines ir savivaldybių mokyklas, vykdančias ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo programas, pateikimas, mokinių eilės sudarymas, priimtų mokinių sąrašų patvirtinimas, informacijos apie priėmimą į mokyklą pateikimas, kvietimas pasirašyti mokymo sutartį ir jos pasirašymas, mokinių duomenų tvarkymas bus vykdomi centralizuotai, švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatyta tvarka.

Nauja registracijos tvarka turėjo įsigalioti 2022 m. sausio 1 d., tačiau 2021 m. gruodžio 23 d. buvo priimtas sprendimas centralizuotą priėmimą į visas švietimo įstaigas atidėti iki 2024 m. sausio 1 d.

Įstatymui įgyvendinti, t. y. centralizuotai organizuoti mokinių priėmimą (funkcijoms sukurti ir duomenų mainams užtikrinti, kitiems techniniams sprendimams atlikti), reikia apie 3 mln. eurų, tačiau šių metų Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos asignavimuose tam lėšos nebuvo numatytos.

Švietimo įstatymo pataisoms pritarė 62, prieš balsavo 14, susilaikė 19 Seimo narių.

lrs.lt informacija

The post Seimas dar kartą atidėjo centralizuotą priėmimą į visas švietimo įstaigas appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva