0
Dalinkitės

Seimas linkęs pritarti Vyriausybės siūlymams iš biudžeto kompensuoti smarkiai išaugusias elektros ir gamtinių dujų kainas gyventojams ir verslui nuo šių metų liepos.

Numatoma subsidijuoti tarifą, kad jis būtų ne didesnis negu 23 centai už kilovatvalandę. Numatoma, kad paramą gautų visi vartotojai – tiek perkantys elektrą iš visuomeninio, tiek iš nepriklausomų tiekėjų, tiek ir tie, kuriems užtikrinamas garantinis tiekimas. Bus kompensuojama tiek papildoma dedamoji prie persiuntimo kainos, tiek energijos tiekimo kaina.

Seimas antradienį po svarstymo pritarė Energetikos, Gamtinių dujų bei Elektros energetikos įstatymų pakeitimams: už balsavo 89 parlamentarai, o susilaikė 7. Pataisų priėmimas numatytas ketvirtadienį.

Kompensacijomis siekiama suvaldyti gamtinių dujų ir elektros kainų šoką buitiniams ir nebuitiniams vartotojams: elektros ir dujų kainų kompensavimui buitiniams vartotojams numatyta 570 mln. eurų, verslo įmonėms – dar 120 mln. eurų.

Valstybės kontrolė sako, kad šios išlaidos didins infliaciją, be to, jie paskirstomi vienodai visiems mokesčių mokėtojams, neatsižvelgiant į tai, kiek ir kokios energijos jie suvartoja. Lietuvos bankas kompensacijas vadina  brangiomis ir socialiai mažai teisingomis.

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nare Laima Nagienė priekaištavo, kad kompensuojant išaugusias elektros ir dujų kainas, bus padedama visiems šalies gyventojams, nepriklausomai nuo jų pajamų dydžio ir suvartojamos elektros ar dujų kiekio.

Anot jos, elektros ir dujų kainas kompensuojant tik nepasiturintiems gyventojams, būtų daug sutaupyta. o tų lėšų būtų užtekę padengti biudžeto netektis, kurios atsirastų neapmokestinamas pajamas suvienodinus su minimalia alga.

„Galėjome pagalvoti apie kitą kompensavimo mechanizmą“, – reziumavo L. Nagienė.

BNS

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva