0

Ketvirtadienį Seimas vienbalsiai pritarė rezoliucijai, kuri ragina Europos Parlamentą ir Europos Sąjungos (ES) Tarybą, Europos Vadovų Tarybą neatidėliotinai ir vieningai uždrausti rusiškos bei baltarusiškos kilmės grūdų importą į Europos Sąjungos teritoriją, o esant poreikiui, naudoti Ukrainos žemės ūkio tiekiamą produkciją.

Anot rezoliuciją inicijavusio Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko, Liberalų sąjūdžio frakcijos nario prof. Viktoro Pranckiečio, šis dokumentas aiškiai pasako, kad Europoje rusiška žemės ūkio produkcija yra nepageidautina. „Tai ne tik padėtų palaikyti grūdų kainą, bet ir užtikrintų ūkininkų protesto reikalavimų įgyvendinimą“, – teigia V. Pranckietis.

Remti ukrainietišką žemės ūkio produkciją ją superkant ES mastu, vasario 29 d. pakvietė ir Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas. Šiuo reikalu jis kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą, užsienio reikalų ministrą Gabrielių Landsbergį ir Lietuvos europarlamentarus.

The post Seimas priėmė rezoliuciją, raginančią uždrausti rusiškus grūdus visoje Europos Sąjungoje appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva