0

Seimas, išklausęs generalinės prokurorės Nidos Grunskienės pranešimo, sudarė Seimo tyrimo komisiją dėl sutikimo Seimo narį Remigijų Žemaitaitį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę. Už tai numatantį Seimo nutarimą balsavo 80 prieš buvo ir susilaikė po keturis Seimo narius.

Tyrimo komisijoje dirbs 8 Seimo nariai: Irena Haase, Andrius Navickas, Linas Slušnys, Bronislovas Matelis (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija), Andrius Bagdonas  (Liberalų sąjūdžio frakcija), Tomas Vytautas Raskevičius (Laisvės frakcija), Tomas Tomilinas (Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“), Dovilė Šakalienė (Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija). Komisijai vadovaus Seimo narys B. Matelis, tyrimą atlikti pavesta iki vasario 14 d.

Kreipdamasi į Seimą generalinė prokurorė N. Grunskienė pažymėjo, kad ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas dėl 2023 m. gegužės 8 d. R. Žemaitaičio socialinio tinklo „Facebook“ asmeninėje paskyroje paskelbto teksto.

„Šiame ikiteisminiame tyrime surinkti duomenys, pateikti kreipimosi į Seimą tekste leidžia pagrįstai manyti, kad Seimo narys R. Žemaitaitis 2023 m. gegužės 8 d., birželio 13 ir 14 dienomis ir birželio 15 d. asmeninėje paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbdamas tekstus, kuriuose galimai viešai tyčiojosi, niekino ir skatino neapykantą prieš žydų tautybės žmonių grupę, galimai padarė Baudžiamo kodekso 170 straipsnio 2 dalyje numatytą tęstinį nusikaltimą“, − Seimo posėdyje sakė generalinė prokurorė.

Pasak N. Grunskienės, duomenų, kurių pagrindu manoma, kad Seimo narys R. Žemaitaitis galimai padarė nurodytą nusikalstamą veiką, visetas yra užfiksuotas liudytojų apklausų protokoluose, Seimo nario R. Žemaitaičio socialinio tinklo „Facebook“ asmeninėje paskyroje skelbtų tekstų apžiūrų protokoluose, Lietuvos teismo ekspertizės centro dokumentų lingvistinio tyrimo, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro specialistų išvadose ir kituose šio ikiteisminio tyrimo dokumentuose.

Generalinė prokurorė informavo, kad Seimo nariui sutikus būti apklaustam kaip liudytojui, kuris gali duoti parodymus apie savo paties galimai padarytą nusikalstamą veiką, 2023 m. rugsėjo 26 d. jis buvo apklaustas: „Apklausos metu R. Žemaitaitis pripažino faktą, kad asmeninėje „Facebook“ paskyroje paskelbė tekstus, dėl kurių atliekamas ikiteisminis tyrimas ir nurodė, kad tokiu būdu viešai išsakė savo nuomonę ir nesutiko, kad šie jo vieši pareiškimai vertintini kaip neapykantos kalba.“

N. Grunskienės teigimu, šioje ikiteisminio tyrimo stadijoje visi galimi ir nedraudžiami atlikti proceso veiksmai su Seimo nariu R. Žemaitaičiu yra atlikti, siekiant tęsti ikiteisminį tyrimą ir priimti pagrįstą procesinį sprendimą dėl tyrimo baigties yra būtinas kompetentingos institucijos leidimas patraukti R. Žemaitaitį baudžiamojon atsakomybėn.

Seimo statutas numato, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė, išskyrus atvejus, kai jis užtinkamas bedarantis nusikaltimą (in flagranti).

***

R. Žemaitaitis oficialiai kandidatuoja į prezidento postą.

The post Seimas sudarė komisiją, idant leistų Remigijų Žemaitaitį patraukti baudžiamojon atsakomybėn appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva