0

Seimas pradėjo svarstyti Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas, kuriomis siekiama patikslinti nuo šių metų pradžios įsigaliojusią griežtesnę važiavimo su elektrinėmis mikrojudumo priemonėmis tvarką.

Šiuo metu įstatyme nustatyta, kad jaunesni kaip 18 metų elektrinių mikrojudumo priemonių vairuotojai, važiuodami keliu, privalo būti užsidėję ir užsisegę dviratininko, riedlentininko ar motociklininko šalmą, o vyresniems kaip 18 metų vairuotojams toks reikalavimas privalomas važiuojant važiuojamąja kelio dalimi. Pilnamečiams elektrinių mikrojudumo priemonių vairuotojams, važiuojantiems keliu, užsidėti ir užsisegti dviratininko, riedlentininko ar motociklininko šalmą tik rekomenduojama.

Pataisomis siūloma įpareigoti visus elektrinių mikrojudumo priemonių vairuotojus visais atvejais užsidėti ir užsisegti dviratininko, riedlentininko ar motociklininko šalmą. Jeigu elektrinė mikrojudumo priemonė yra nuomojama, šalmą privalėtų suteikti elektrinės mikrojudumo priemonės nuomotojas.

Vienas iš šios iniciatyvų autorių, Seimo narys Andrius Vyšniauskas mano, kad šalmo dėvėjimas važiuojant tiek dviračiu, tiek paspirtuku yra labai svarbi priemonė. „Tai gali išgelbėti gyvybę. Be abejo, tai neapsaugo nuo visų galimų traumų, tačiau galva, galvos zonos traumos yra pačios pavojingiausios“, – sakė parlamentaras.

Po pristatymo už teisės akto pakeitimus balsavo 46 Seimo nariai, prieš – 2, susilaikė 12 parlamentarų. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti gegužės 14 d.

The post Seimas svarstys siūlymą dėl privalomo šalmų dėvėjimo visiems elektrinių mikrojudumo priemonių vairuotojams appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva