0

2021 09 30

Šiandien Seimas pritarė įstatymų paketui, kuris sudarys galimybę steigti Lietuvos prekybos atstovybę Taivane. Pakeitus teisės aktus, Ekonomikos ir inovacijų ministerija turės galimybę steigti Lietuvos prekybos atstovybes ir kitose šalyse arba regionuose, kuriuose neturime savo diplomatinių atstovybių.  
„Matome daug neišnaudotų galimybių Rytų Azijos rinkoje ir siekiame aktyvesnių prekybinių bei investicinių santykių ne tik su Taivanu, bet ir Pietų Korėja, Singapūru, Indonezija ir kitomis regiono valstybėmis. Seimo priimti teisės aktų pakeitimai sudaro daugiau galimybių Lietuvai megzti intensyvesnius ekonominius ryšius su pažangiomis užsienio rinkomis, stiprinti bendradarbiavimą aukštųjų technologijų ir inovacijų srityje ir taip realizuoti Lietuvos eksportuotojų potencialą bei pritraukti į Lietuvą tiesioginių užsienio investicijų“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.  
Prekybos atstovybės ar tiesiog atstovybės be diplomatinio statuso yra įprastas atstovavimo valstybės interesams būdas ekonominės politikos srityje. Pavyzdžiui, šiuo metu tokias atstovybes Taivane turi 66 valstybės, iš jų 15 Europos Sąjungos valstybių narių, tarp kurių – Suomija, Vokietija, Prancūzija, Švedija, Slovakija ir kitos.  
Įsigaliojus teisės aktų pakeitimams, Ekonomikos ir inovacijų ministerija ketina skelbti konkursą Lietuvos prekybos atstovybės Taivane vadovo pareigoms eiti.  
Lietuvos ir Taivano prekybiniai santykiai šiemet pastebimai stiprėja. Planuojama, kad spalio 26–29 dienomis Lietuvą aplankys apie 40 Taivano įmonių, verslo asociacijų ir kitų organizacijų, kurias domina bendradarbiavimas su Lietuva, atstovų.  
Taivano verslo delegacija domėsis galimybėmis investuoti Lietuvoje, bendradarbiauti su mūsų šalies įmonėmis, pirkti lietuvišką produkciją ir organizuoti Taivano gyventojų turistines keliones į mūsų šalį.  Taip pat spalio mėnesį planuojamas ir Lietuvos pristatymas Taivano kelionių agentūroms.   
ES atstovybė Taivane įsteigta dar 2003 metais. Perspektyvios bendradarbiavimo su Taivanu sritys yra  inovacijos, informacinės technologijos, dirbtinis intelektas, kibernetinis saugumas, darnus judumas, žalioji energetika, o Lietuvai papildomai – lazeriai, biotechnologijos. 

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos