0
Dalinkitės

Seimas ėmėsi įstatymų pataisų, kurios elektriniais paspirtukais leistų naudotis nuo 16-os, o išklausius specialų kursą – nuo 14 metų.

Parlamentas antradienį po pateikimo pritarė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisoms. Jos nustato daugiau taisyklių važiuojant elektriniais paspirtukais, riedžiais bei kitomis mikromobilumo priemonėmis.

Seimo nariams pateikti du projektai dėl elektrinių paspirtukų ir kitų elektrinių transporto priemonių naudojimo. Pritarus abiem, projektus toliau svarstys Seimo komitetai ir sujungs į vieną.

Vienų pataisų iniciatorius socialdemokratas Julius Sabatauskas sakė, kad nustatyti taisykles elektriniams paspirtukams būtina atsižvelgiant į išaugusį eismo įvykių, traumų ir sužalojimų skaičių.

Parlamentaras pateikė Kelių policijos tarnybos duomenis, kad pernai registruoti 202 eismo įvykiai, susiję su paspirtukais, per juos nukentėjo 209 žmonės. Seimo narys taip pat pažymėjo, kad ne visais atvejais kreipiamasi į policiją.

J. Sabatausko su grupe kolegų tiekiamos pataisos elektriniais paspirtukais siūlo leisti važiuoti ne jaunesniems kaip 16 metų asmenims, o jei išklausomas specialusis kursas – 14 metų.

Siūloma įtvirtinti reikalavimą, kad galima judėti tik su tvarkingas šviesas ir stabdį turinčiu elektriniu paspirtuku, įpareigoti šių transporto priemonių vairuotojus tamsiu paros metu dėvėti šalmą ir liemenę.

Be to, siūloma numatyti, kad paspirtuku leidžiama važiuoti tik vienam asmeniui ir tik keliais bei specialiai pritaikytais takais. Siūloma drausti paspirtuku kirsti perėjas.

Panašias pataisas Seimui pateikė ir Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas Andrius Bagdonas. Jis siūlo nustatyti taisykles ne tik paspirtukams, bet ir mikromobilumo priemonėms.

Šios pataisos nustatytų, kad važiuoti važiuojamąja kelio dalimi, dviračių juostomis, dviračių takais mikromobilumo priemone leidžiama ne jaunesniems kaip 16 metų asmenims, o išklausiusiems mokymo kursą ir turintiems mokyklos išduotą pažymėjimą – ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims.

Mikromobilumo priemonės įstatyme būtų apibrėžiamos kaip elektra varomos dviračiai ar keturračiai motoriniai eismo prietaisiai (elektra varomi riedžiai, riedlentės, paspirtukai), kurių galia neviršija 500 vatų, o maksimalus greitis siekia 25 kilometrus per valandą.

Pagal pataisas, mikromobilumo priemonėmis būtų draudžiama važiuoti keliu, jeigu šalia įrengti dviračių takai. Taip pat būtų draudžiama važiuoti greitkeliu, per perėjas, vežti keleivius, kirsti kelią nepritaikytose vietose, važiuoti nelaikant bent viena ranka vairo.

BNS, kaunieciams.lt

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva