0

Gegužės 30 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Seimo II rūmų parodų galerijoje vyks parodos „Rusofašistų veidas“ atidarymas.

Parodoje eksponuojami rusų armijos ir rusų kareivių asmeniniai daiktai iš Ukrainos fronto. Bus galima išvysti per du karo metus organizacijos „Blue/Yellow“ surinktus artefaktus iš karo zonos: žvalgybinius dronus, antidronus, uniformas ir ekipuotę, okupantų laikraščius, leidžiamus laikinai okupuotose Ukrainos teritorijose ir kitus daiktus. Parodos autoriai stengėsi šį kartą atspindėti ne tik karo realybę iš ukrainiečių perspektyvos, tačiau pateikti maksimaliai tikslų agresoriaus veidą per daiktus, nuotraukas, vaizdo įrašus.

18 val. Seimo Konferencijų salėje (III rūmai) vyks Pulitzerio premijos laureato Ukrainos žurnalisto Mstyslavo Černovo dokumentinio filmo „20 dienų Mariupolyje“ peržiūra.

Renginių globėjas Seimo Pirmininko pavaduotojas Paulius Saudargas teigia: „Akivaizdu, kad tęsiantis brutaliam Rusijos karui prieš Ukrainą mūsų visų uždavinys yra sutelkti pastangas tam, kad pasaulio dėmesys paramai Ukrainai nenusloptų. Šios parodos tikslas – parodyti Rusijos armijos ir bendrai „russkij mir“ veidą per karo trofėjus ir artefaktus iš Ukrainos fronto. Pažinti savo priešą, žinoti, kokius ginklus turi rankose ir kokias mintis galvose, suprasti rusofašistų buitį bei propagandinę aplinką taip pat yra labai svarbu“.

Norintys pamatyti filmą, prašome registruotis ČIA

 Pranešimą paskelbė: Rūta Mensonaitė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

The post Seime demonstruojamoje parodoje ir filme – akistata su mirtį nešančia rusofašistų agresija appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis