0

Parlamento frakcijos platina pranešimus spaudai apie tai kokius yra nusimačiusios prioritetus priešpaskutinėje šio Seimo sesijoje.

Laisvės frakcija sieks toliau darkyti kalbą ir užtikrinti gėjų partnerystę

Laisvės frakcija tikina, kad šią sesiją Seimui teikiami įstatymų projektai labiausiai bus susiję su žmogaus teisių, socialinėmis, gynybos bei aplinkosaugos sritimis. Anot Laisvės frakcijos seniūno Vytauto Mitalo, pavasarį bus grįžtama ir prie Civilinės sąjungos įstatymo.

Be Civilinės sąjungos įstatymo, Seimo pavasario sesijos darbų programai Laisvės frakcija pateikė projektus, prisidėsiančius prie efektyvesnės šalies gynybos – Labdaros ir paramos įstatymo projektu būtų įteisinta savanoriškas gynybos ir saugumo stiprinimo prenumerata, kuria galėtų pasinaudoti visi žmonės ir verslai, norintys prisidėti prie gynybai skiriamo biudžeto. Ginklų ir šaudmenų įstatymo pakeitimai numatytų gynybos ir saugumo pramonės reguliavimo pakeitimus, kurie būtų skirti atlaisvinti šioje srityje veikiančių Lietuvos gamintojų veiklą ir padidinti lietuviškos produkcijos gamybą.

„Siekdami saugesnės Lietuvos, turime kuo labiau įtraukti visą visuomenę ir verslą, todėl pasiūliau teisės aktų pakeitimus, leisiančius žmonėms ir įmonėms paprastai, savanoriškai paremti Lietuvos gynybą. Taip pat turime suteikti kuo aiškesnę ilgalaikę perspektyvą lietuviškiems gynybos technologijų verslams, kad jie daugiau produkcijos gamintų mūsų kariams – šiandien beveik 90 proc. visų centralizuotų karybos įsigijimų perkame iš užsienio gamintojų“, – sako Laisvės frakcijos seniūnas V. Mitalas.

Taip pat Seimui svarstyti bus pateiktas ir asmenvardžių rašybos projektas, kuris numatytų moteriškų pavardžių rašybą su galūne -ia ar -a. Parlamento pavasario darbotvarkei Laisvės frakcija numatė ir didesnį neįgaliųjų mobilumą bei asmeninių neįgaliųjų asistentų teisę įsigyti bilietą su įstatyme numatyta 100 proc. nuolaida užtikrinančius projektus.

Pavasarį bus grįžtama ir prie aplinkosaugos temų. Laisvės frakcija parlamentui teiks svarstyti projektus, kurie turėtų padidinti atsinaujinančių išteklių dalį transporto srityje, paskatinti kokybiškesnį atliekų tvarkymą, surinkimą ir perdirbimą, miškų apsaugą. Numatoma Seimui pateikti projektą, kuriuo siekiama sudaryti istorinių užterštų teritorijų monitoringą ir numatyti jų tvarkymą, taip siekiant mažinti neigiamą šių teritorijų poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai.

Į Seimo salę sugrįš ir didesnę gyvūnų apsaugą padėsiantys užtikrinti projektai – draudimas veisti, prekiauti ir eksponuoti kupiruotus gyvūnus bei projektas, suteikiantis teisę nevyriausybinėms organizacijoms (NVO) atstovauti gyvūnus nagrinėjant bylas.

Be jau minimų Laisvės frakcijos teikiamų įstatymų projektų, frakcija taip pat registravo pasiūlymą dar šioje pavasario sesijoje pateikti Seimui svarstyti Stambulo konvencijos ratifikavimą.

Socialdemokratai nekantrauja pradėti elektros tiekėjų ir D. Kreivio veiksmų tyrimą

Seimo opozicijoje dirbantys socialdemokratai prasidedančioje Seimo pavasario sesijoje grįš prie savo iniciatyvos pradėti tyrimą dėl elektros tiekėjų piktnaudžiavimų, vartotojų permokų ESO ir Dainiaus Kreivio veiksmų. Iniciatyvą parėmė visos opozicinės frakcijos.

Seime turėtų būti sudaryta laikinoji tyrimo komisija.

„Raginame ištirti, ar liberalizuojant elektros tiekimo rinką buvo pažeistas viešasis interesas ir vartotojų teisės. Taip pat keliame klausimą, ar atsakingai savo pareigas vykdo rinkos priežiūros institucijos, visų pirma VERT.

Liberalizuojant elektros rinką buvo žadamas rojus vartotojams. Bet likome prie suskilusios geldos: šimtamilijoninių vartotojų permokų neskubama grąžinti, rinkoje siautėja trys iš esmės monopolinės įmonės. O D. Kreivys su savo partiečiais toliau džiaugiasi pasiekimais“, – situaciją apibūdina Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Seimo frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Socialdemokratų vertinimu, vykdydama elektros rinkos liberalizavimą, valstybė neužtikrino tinkamos vartotojų teisių apsaugos, o elektros tiekimo monopolį turinčioms įmonėms galimai leido dirbtinai padidinti savo pelną, nes Energetikos ministerija teisės aktuose nereglamentavo, kaip nustatoma tiekėjų pelno marža.

Nutarimo projekte siūloma tirti „įtartinai lėtą“ politinių sprendimų priėmimą, klausiama, „kokią įtaką elektros rinkos liberalizacijos procesui turėjo „Ignitis grupė“ ir jos vykdoma lobistinė veikla“.

Socialdemokratai taip pat ragina tirti D. Kreivio vaidmenį, kuris, „teikdamas pataisas, galimai veikė energetikos rinkos žaidėjų interesų labui“.

Bandys įtikinti Seimo daugumą imtis pokyčių

Sekmadienį prasidedančioje pavasario sesijoje socialdemokratai taip pat bandys įtikinti Seimo daugumą imtis pokyčių ir kitose itin jautriose srityse: savo eilės laukia užregistruoti pasiūlymai dėl finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms, dėl vaikų išlaikymo išmokų.

Socialdemokratai siūlys didinti vienišo asmens išmoką, o vaikams didinti vaiko išlaikymo išmoką tais atvejais, kai priteisti alimentai nemokami.

Reaguodami į Konstitucinio Teismo sprendimą dėl galimybės atsiimti pensijų fonduose kaupiamus pinigus, socialdemokratai jau užregistravo projektą, kuriuo siūlo pagaliau leisti žmonėms atsiimti savo pinigus esant svarbioms priežastims.

„Seniai sakėme, kad dabartinė tvarka varžo pensijų fondo dalyvių nuosavybės teises, bet mūsų argumentai neįtikino nei ministrės, nei premjerės. O kiek ekspertų choru šaukė, kad sugrius visa sistema, jeigu žmonėms leisime naudotis jų sunkiu darbu uždirbtais pinigais!“, – komentuoja pataisas parengęs Seimo narys socialdemokratas Linas Jonauskas.

The post Seimo frakcijos skelbia kas joms svarbiausia prasidedančioje sesijoje appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva