0

Baigusi darbą Seimo komisija, tyrusi ar buvo kišamasi į prieš penkerius metus vykusius prezidento rinkimus, paskelbė išvadas, kuriomis pažėrė rimtų priekaištų ir dabartiniam šalies vadovui, ir Valstybės saugumo departamento direktoriui. Nors išvadoms dar turi pritarti parlamentas, jau dabar kilo nemenkas skandalas.

Komisija daro išvadą, kad Prezidentas Gitanas Nausėda, neatvykdamas į Komisijos posėdį pateikti paaiškinimų Komisijos tiriamu valstybinės svarbos klausimu, atsakyti į Komisijos narių klausimus bei nepateikdamas atsakymų į 2024-03-07 Komisijos Respublikos Prezidentui suformuluotus ir išsiųstus klausimus, kliudė Komisijai atlikti Seimo suformuluotus uždavinius, taip pat kliudė Seimui – Tautos atstovybei – vykdyti savo konstitucines funkcijas, įgyvendinti Seimo konstitucinius įgaliojimus. Be to, Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda savo veiksmais (neveikimu) pažeidė priesaikos nuostatas gerbti ir vykdyti įstatymus ir Konstitucijos 77 straipsnio 2 dalies nuostatą.

Anot komisijos VSD vadovas Darius Jauniškis talkino tuometiniam kandidatui G. Nausėdai, rinkdamas žvalgybinę informaciją apie jo aplinką. Ši medžiaga, teigia komisija, galėjo būti atskleista pačiam G. Nausėdai.

Prezidentūra atkerta, kad tokios išvados yra mėginimas diskredituoti valstybę. VSD taip pat sukritikavo Seimo komisijos išvadas dėl pranešėjo Tomo Gailiaus istorijos ir pavadino jas tendencingomis. Pasak tarnybos, taip sudaromos prielaidos daryti politinį spaudimą bei įtaką žvalgybos ir teisėsaugos institucijoms.

The post Seimo komisija kirto ir prezidentui, ir VSD vadovui – šie atsikirto appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva