0

Dalinkitės

Seime toliau žaidžiama apkaltomis, ginčais Etikos ir procedūrų komisijoje bei santykių aiškinimųsi.

Parlamentaras Petras Gražulis, kuriam organizuojama apkaltos procedūra, smūgiavo atgal. Pasak jo pranešimo spaudai, Seime surinkti 42 parašai dėl apkaltos Seimo narei Jurgitai Sejonienei (išrinktai pagal Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašą), kuri neva tyčia du kartus pasinaudojo kitos Seimo narės balsavimo kortele, nors žinojo, kad to daryti neleidžia Seimo statutas.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija nustatė, rašo P. Gražulis, kad E. Sejonienė 2022 09 29 d. vakarinio plenarinio posėdžio metu svarstant Seimo rezoliucijos „Dėl švietimo įstaigų tinklų pertvarkos“ pasisakymui dėl balsavimo motyvų registravo Seimo narę Jurgitą Šiugždinienę (kitą konservatorę, išrinktą Kaune – Šilainių apygardoje), spausdama pastarosios kompiuterio ekraną tuo metu, kai dabartinė Švietimo, mokslo ir sporto ministrė buvo kitoje vietoje – stovėjo Seimo tribūnoje.

“E. Sejonienė savo paaiškinime Etikos ir procedūrų komisijai nurodė, kad užregistruoti kalbėti dėl motyvų galėjo netyčia palietusi kolegės kompiuterio ekraną. Tačiau užsirašant kalbėti dėl motyvų, ekraną reikia paspausti du kartus, todėl neįmanoma to padaryti netyčia,” – piktinasi P. Gražulis.

Etikos ir procedūrų komisija pripažino, kad Seimo narės J. Sejonienė veiksmai buvo sąmoningi ir tyčiniai, tačiau Seimo narė tai bandė nuslėpti, dėl savo veiksmų neatsiprašė.

J. Sejonienė, pasak P. Gražulio, jau keletą metų būdama Seimo nare neabejotinai žinojo, kad Seimo nario kortelės negalima perduoti kitam asmeniui.

Po padaryto pažeidimo Seimo narė jo nepripažino, o siekdama išvengti atsakomybės teigė veiksmus padariusi netyčia.

Tokiu būdu J. Sejonienė savo sąmoningais veiksmais esą šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė Seimo nario priesaiką.

Taigi, P. Gražulio sutelkti 42 Seimo nariai siūlo pradėti Seimo narei J. Sejonienei apkaltos procedūrą ir 2023 03 21 d. užregistravo atitinkamą nutarimo projektą.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva