0

Dalinkitės

Sausio 31 d., antradienį, 10 val. vyks Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkės Aistės Gedvilienės organizuojama nuotolinė diskusija „Dėl galimybės supaprastinti gatvių asfaltavimą neprioritetinėse miestų zonose“.

Diskusija rengiama reaguojant į Seimo nario Mindaugo Skritulsko kreipimąsi, kurį, pasak M. Skritulsko, inicijuoti paskatino daugelio gyventojų skundai ir prašymai dėl situacijos, norint savo lėšomis pakeisti žvyro dangą asfalto danga.

„Sodų bendrijų ar priemiesčių gyventojai, norintys savo lėšomis sutvarkyti vietinės reikšmės kelią ar gatvę, pakeičiant žvyro dangą asfalto danga, susiduria su reikalavimais, nustatytais techniniame projekte, atlikti papildomus darbus, pavyzdžiui, įrengti apšvietimą, lietaus drenažo sistemas, šaligatvius pėstiesiems ir pan. Dėl šių papildomų reikalavimų projekto sąmata padidėja kelis kartus, dėl to kelią asfaltuoti savo lėšomis gyventojams tampa per brangu“, – teigiama Seimo nario M. Skritulsko kreipimesi.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė sutinka su Seimo nario išsakyta nuomone ir pripažįsta, kad yra pagrindo diskutuoti apie mažesnių reikalavimų nustatymą tokiems vietinės reikšmės keliams ir gatvėms, kurie yra nutolusiose nuo miesto centro teritorijose ir tarnauja ribotam gyventojų skaičiui.

„Praktika rodo, kad labai dažnai tokie keliai ir gatvės nepatenka į savivaldybių remontuotinų kelių sąrašą arba yra jo pabaigoje, dėl to savivaldybių turimų lėšų jiems remontuoti nepakanka. Gyventojai, neapsikentę nuolatinio nepatogumo dėl duobėtų ir dulkančių kelių, ryžtasi juos tvarkyti savo lėšomis, tačiau susiduria su dideliais reikalavimais tokių darbų atlikimui, – teigia A. Gedvilienė. – Komiteto organizuojamos diskusijos siekis – ieškoti būdų teisinėmis priemonėmis palengvinti sąlygas ir reikalavimus, taikomus vietinės reikšmės kelių ir gatvių remonto darbams, kai juos planuoja atlikti gyventojai savo lėšomis.“

Komiteto organizuojamoje diskusijoje dalyvaus Seimo nariai, Aplinkos ministerijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos, tai pat Palangos rajono savivaldybės ir administracijos atstovai.

Diskusija bus transliuojama tiesiogiai Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva