0

Seimo nariai Andrius Vyšniauskas ir Julius Sabatauskas registravo Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 17(1) straipsnio pakeitimo projektą, kuriuo siūlo numatyti, kad visi paspirtukų ir kitų elektrinių mikrojudumo priemonių vairuotojai privalėtų dėvėti šalmus. Taip pat numatoma, kad tais atvejais, kai elektrinė mikrojudumo priemonė yra nuomojama, šalmą suteikti privalėtų elektrinės mikrojudumo priemonės nuomotojas.

„2023 m. birželio mėnesį Seimas sugriežtino paspirtukų vairuotojams taikomus reikalavimus. Tuomet, rengiant pakeitimų paketą, vienas iš siūlymų buvo paspirtukų vairuotojams taikyti reikalavimą dėvėti šalmą. Tuo metu buvo nusileista paspirtukų nuomotojams, kurie sakė, kad toks reikalavimas būtų techniškai sunkiai įgyvendinamas. Visgi, tai nėra tiesa ir kitų šalių, pavyzdžiui, Australijos ar Izraelio, atvejai rodo, kad techninės galimybės nuomojant paspirtuką prie jo pridėti šalmą yra ir tai nekainuoja daug. Todėl siūlome grįžti prie šio reglamentavimo ir diskusijos. Turime pagaliau suprasti, kad eismo dalyvių saugumas yra aukščiausias prioritetas“, – pasiūlymą komentuoja Seimo narys A. Vyšniauskas.

„Eismo įvykiuose, kuriuose dalyvauja elektriniai paspirtukai, dominuoja daugybinės traumos. Reikšminga jų dalis – galvos traumos. Jos ne tik kelia didžiausią pavojų gyvybei, bet ir yra ilgai ir sunkiai gydomos, neretai jų pasekmės jaučiamos visą gyvenimą. Tai labai brangiai kainuoja tiek nukentėjusiajam, tiek ir valstybei. Tad šalmų privalomumas visiems elektrinių paspirtukų vairuotojams išties būtų labai reikšmingas žingsnis didinant šių transporto priemonių vairuotojų saugumą“, – sakė Julius Sabatauskas.

The post Seimo nariai siūlo paspirtukų vairuotojams numatyti prievolę dėvėti šalmus appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva