0

Sveikatos apsaugos ministerijai pranešus, kad po naujų metų Klaipėdoje pradėjusios veikti Klaipėdos universiteto ligoninės generalinio direktoriaus konkursą laimėjo dr. Audrius Šimaitis, medikų bendruomenėje ir visuomenėje kilo diskusijų audra.

Sprendimas įstaigos vadovu paskirti kandidatą, nuo 2005-ųjų metų dirbantį Jungtinėje Karalystėje, nustebino ne vieną, tačiau sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys džiaugėsi, atkreipdamas dėmesį, kad sėkmingą karjerą užsienyje padariusių ir pripažinimą pelniusių specialistų ryžtas grįžti į Lietuvą, yra retas reiškinys.

Vienas iš ligoninių jungimo Klaipėdoje projekto, kurio rezultatas – įkurtas naujasis aukščiausio lygio universiteto ligoninės centras, iniciatorių klaipėdiškis Seimo narys Audrius Petrošius teigė, kad tokie netipiški sprendimai didina medikų bendruomenės ir visuomenės įtrauktį, taip pat pasitikėjimą šiuo sektoriumi ir valstybe:

„Matyt, nesuklysiu sakydamas, kad Klaipėdos universiteto ligoninės vadovo konkurso rezultatas sudrebino ir medikų bendruomenę, ir visuomenę. Klaipėda iki šiol garsėjo tuo, kad iki 2023 m. dviejų ligoninių vadovai – Vincas Janušonis ir Jonas Sąlyga – šias pareigas ėjo atitinkamai nuo 1982 m., su labai nedidele pertrauka Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, ir nuo 1992 m. – Klaipėdos jūrininkų ligoninėje.

Nepriklausomai nuo įstaigų valdymo ypatumų, įstaigose dirbantys specialistai ir visuomenė buvo praradę viltį pokyčiams ir tikėjo, kad generalinio direktoriaus pareigas bus pavesta eiti vienam iš ilgamečių vadovų. Iš medikų bendruomenės ir visuomenės reakcijų suprantu, kad priimtas sprendimas į pareigas skirti su šiomis įstaigomis ir Lietuvos sveikatos sistema sąsajų beveik neturintį ir iš emigracijos grįžtantį specialistą, buvo labai netikėtas posūkis. Atrodo, kad bendruomenės pradeda tikėti, jog „kažkas gali pasikeisti“, skepsio matosi vis mažiau, o pasitikėjimo sistema ir skaidrumu vis daugiau. Tikiu, kad Klaipėdos universiteto ligoninė gali tapti pokyčių pavydžiu visai Lietuvai“, – sako A. Petrošius.

Parlamentaras taip pat atkreipė dėmesį, kad dr. Audrius Šimaitis apie būtinybę apjungti Klaipėdoje esančias gydymo įstaigas ir formuoti aukščiausio lygio medicinos centrą, skirtą Vakarų Lietuvos regionui, kalbėjo jau daugiau kaip prieš dešimtmetį, todėl džiaugiasi, kad įstaigai vadovaus tokio lygio centro subtilybes suprantantis specialistas: „Klaipėdos kraštas šių pokyčių laukė dešimtmečius, todėl džiaugiuosi, jog įstaigai vadovaus šių idėjų pradininkas, turintis ir žinių bagažą, ir vakarietiškos sistemos patirtį.“

Nors klausimų kėlė ir faktas, kad naujai paskirtas vadovas dėl ankstesnių akademinių ir darbo įsipareigojimų pareigas pradės eiti tik šių metų spalio 9-ąją, Seimo narys A. Petrošius įvertino tai kaip pozityvų ženklą: „Geri specialistai gatvėse nesimėto ir įprastai turi nemažai pareigų ir įsipareigojimų. Tai, kad pasirinktas kandidatas ne tik jų turi, tačiau ir jaučia atsakomybę juos pilna apimtimi įvykdyti – brandaus ir atsakingo žmogaus požiūris. Pokyčių traukinio laukus dešimtmečius, papildomi trys mėnesiai yra tik lašas jūroje.“

Jums gali patikti

Komentarai

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Dagiau iš temos: Lietuva