0

Baltijos Asamblėjos prezidentas ir Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininkas Andrius Kupčinskas, Beniliukso parlamento kvietimu, gruodžio 10–11 dienomis lankosi Briuselyje (Belgijos Karalystė) ir dalyvauja Beniliukso parlamento plenarinėje sesijoje.

Posėdžiuose pagrindinį dėmesį politikai skiria šalių ekonomikos atsigavimui pasibaigus COVID-19 pandemijai. Renginio dalyviai, tarp jų ir Baltijos Asamblėjos atstovai, pasidalins savo valstybių gerąja patirtimi sprendžiant pandemijos sukeltas problemas. Sesijoje numatoma aptarti ir klimato kaitos klausimus.

Pasak A. Kupčinsko, Baltijos Asamblėja ir Beniliukso parlamentas nuolat pabrėžia tarpusavio bendradarbiavimo svarbą – abi organizacijos mokosi viena iš kitos patirties. Baltijos ir Beniliukso valstybės akcentuoja bendras vertybes, tokias kaip demokratija, teisinė valstybė, žmogaus teisės. Organizacijos atkreipia dėmesį į saugumo, stabilumo, junglumo ir tvarumo Europoje reikšmę, siekiant glaudaus Baltijos ir Beniliukso valstybių bendradarbiavimo saugumo ir gynybos, transporto, energetikos, infrastruktūros srityse, taip pat skatinant žiedinės ekonomikos plėtrą.

Artimiausio laikotarpio (2022–2023 m.) Baltijos Asamblėjos ir Beniliukso parlamento bendradarbiavimo prioritetai – keitimasis informacija ir patirtimi kovojant su COVID-19 virusu. „Šiuo metu svarbu ne tik švelninti neigiamus krizės padarinius, bet taip pat rengtis galimoms tarpvalstybinėms krizėms ateityje“, – sako Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje vadovas.

Nemažiau svarbus bendradarbiavimas saugumo srityje, ypač daug dėmesio skiriant kibernetiniam saugumui, bendradarbiavimas su Rytų partnerystės šalimis. „Kalbant apie šiandieninę geopolitinę situaciją pažymėtina, kad Baltijos Asamblėja teikia aktualią informaciją Beniliukso parlamentui dėl hibridinių Baltarusijos atakų mūsų pasienyje“, – teigia A. Kupčinskas.

Beniliukso šalys – bendru Beniliukso vardu vadinamos trys Vakarų Europos valstybės: Belgija, Nyderlandai ir Liuksemburgas.

Beniliukso parlamentas arba Beniliukso tarpparlamentinė asamblėja – 49 parlamentarų taryba, kuri renkasi bent tris kartus per metus. Turi biurą, nuolatinį komitetą, komitetus.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva