0

Dalinkitės

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo, Lenkijos Respublikos Seimo bei Senato ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados narių Asamblėjos Prezidiumo posėdyje, kuriuo atidaryta 12-oji trišalės Asamblėjos sesija.

„Asamblėja susirinko ypač kritiniu metu – devintą žiauraus karo prieš Ukrainą mėnesį. Šiame kontekste matau, kad parlamentinis Liublino trikampio bendradarbiavimas yra naudingas ir prasmingas. Mums reikia apsvarstyti būdus ir priemones, kaip Asamblėjos veiklą paversti dar efektyvesne ir veiksmingesne. Be to, būtina susitarti dėl baigiamojo sesijos dokumento, kurį priimsime rytoj“, – trišalės Asamblėjos Prezidiumo posėdį pradėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Bendrame Asamblėjos pareiškime, Seimo Pirmininkė įsitikinusi, turėtų atsidurti svarbiausi Liublino trikampio uždaviniai ir tikslai, iš kurių esminis – visaapimantis pasižadėjimas glaudžiai bendradarbiauti dvišaliu ir daugiašaliu formatais, kad būtų kuo greitesnė Ukrainos integracija į Europos Sąjungą ir NATO.

„Tai – ambicingas tikslas, tačiau vienintelis įmanomas ilgam laikui užtikrinti Ukrainos ir regiono stabilumą, saugumą ir gerovę“, – įsitikinusi V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak Seimo Pirmininkės, šiuo metu neįmanoma įsivaizduoti regiono laisvės ir demokratijos ateities be Jungtinių Amerikos Valstijų. Būtent todėl šiandien Prezidiumas jungėsi į nuotolinį pokalbį su JAV Senato Užsienio reikalų komiteto pirmininku Robertu Keliu Menendezu (Robert Kelly Menendez).

lrs.lt informacija

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva