0

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen Seimo ir savo vardu pasveikino Prancūzijos Respublikos Senato Pirmininką Žerarą Laršė (Gérard Larcher) ir Nacionalinės Asamblėjos Pirmininkę Jel Bron-Pivė (Yaël Braun-Pivet) nacionalinės šventės – Bastilijos paėmimo dienos – proga.

„Per pastarąjį dešimtmetį dvišaliai Lietuvos ir Prancūzijos santykiai, taip pat ryšiai Europos Sąjungoje ir Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje tapo dar tvirtesni. Esame strateginės partnerės, sėkmingai plėtojančios glaudų, abipuse pagarba ir vertybėmis grįstą dvišalį bendradarbiavimą ir politinį dialogą“, – sveikinime rašė V. Čmilytė-Nielsen.

Parlamento vadovė taip pat pridūrė, kad Lietuva vertina Prancūzijos pastangas užtikrinti regiono stabilumą, stiprinti Europos vienybę ir tikisi toliau kartu spręsti politinius, ekonominius, energetikos ir saugumo iššūkius.

***

Bastilijos paėmimo diena –„Fête nationale française“ (Prancūzijos nacionalinė šventė) ir „Le 14 juillet“ (Liepos 14-oji). Dviem dienomis anksčiau prasidėjo Prancūzijos revoliucija, kurios metu buvo nukirsdintos galvos monarchams ir šalis ilgam paniro į pilietinius karus, karalysčių bei respublikų restauracijas.

Bastilija buvo garsus Paryžiaus kalėjimas, kaip kitados Londono Toweris arba Lukiškės Vilniuje. Pastaruosiuose įmanomos ekskursijos, o Bastilija buvo tiesiog sunaikinta. Paryžiuje nuo 1880 metų rengiamas karinis paradas šia proga.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis