0

2021 09 30

Penktadienį, spalio 1 d., 10 val. Šlienavoje (Kauno r.) rengiama tarptautinė paroda-seminaras „Miškininkystė saugomose teritorijose. Seminaro metu daug dėmesio bus skirta miškų kirtimui ir ūkinei veiklai šiose teritorijose, diskusijoms, kaip suderinti miškininkystę ir gamtos apsaugą.

„Turime iš naujo persvarstyti, kaip tvarkysime saugomų teritorijų miškus, kaip turi keistis pats miškininkystės mokslas, kad galėtume ir išsaugoti vertybes, ir gauti ekonominės naudos. Suprantu, kad šiandien klausimų yra daugiau nei atsakymų, o visiems priimtinų sprendimų nėra. Todėl tokio pobūdžio renginiai ypač svarbūs“, – pabrėžia aplinkos viceministras Danas Augutis. 

Jo žodžiais, daugiausia  įtampos kyla dėl III grupės miškų naudojimo, aptariant, koks turi būti ekologinės, ekonominės ir socialinės miško naudos balansas regioniniuose parkuose. Kyla klausimų apie vietos bendruomenių teises rengiant miškotvarkos projektus. „Tikiuosi draugiškos diskusijos, kurioje bus ne tik pristatytos problemos, bet ir pasiūlyti sprendimo būdai“, – sako Danas Augutis.

Aplinkos ministerijos atstovai seminare aptars su teisėkūra susijusias miškininkystės saugomose teritorijose aktualijas. Taip pat bus kalbama apie Europos Sąjungos svarbos miško buveinių būklę, svetimžemius ir invazinius augalus saugomose teritorijose, medienos tvarkymą šiose jautriose teritorijose, kelių priežiūrą, nuotolinę ekosistemų stebėseną, genetinių išteklių išsaugojimą ir kt.

Renginį organizuoja  www.miskininkas.eu, jo partneriai – Aplinkos ministerija ir Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba.

Registruotis į renginį galima čia, registracijos pradžia 9 val. Dalyviams privaloma laikytis reikalavimų dėl COVID-19.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos