0

2021 10 22

Penktadienį pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“ Dubajuje minima nacionalinė Lietuvos diena. Mūsų šalies paviljonas – dėmesio centre.

„Esame čia, kad stiprintume ir plėstume savo partnerystes, pristatytume novatoriškus ir pažangiausius pasaulinių problemų sprendimus“, – sakė Nacionalinės dienos atidarymo ceremoniją pradėjusi Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Lietuvos paviljone pristatomos technologijos ir sprendimai – tai mūsų pasiekimai gyvybės mokslų, lazerių, atsinaujinančios energetikos, žiedinės ekonomikos ir kitose pažangiausiose srityse.

Premjerė pradėjo ir vieną svarbiausių Nacionalinės dienos renginių – Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) verslo forumą. Jame dalyvauja daugiau kaip šimtas lazerių, gyvybės mokslų, informacinių technologijų, finansinių technologijų ir maisto pramonės sektorių atstovų. 

Nacionalinė diena nuspalvinta kultūrinių renginių programa. Ją parengė VšĮ „Vilniaus miesto opera“. Atlikėjų pasirodymai prasidėjo per vėliavų pakėlimo ceremoniją, po to persikėlė į Lietuvos paviljono erdves, kai čia lankėsi mūsų šalies ir JAE delegacijos. Vakare Nacionalinę dieną vainikuos Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro ir žinomų atlikėjų koncertas, kurį režisavo Dalia Ibelhauptaitė. Jis vyks „Jubilee“ parko scenoje.

Kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru koncertuos operos solistai Ieva Prudnikovaitė, Vida Miknevičiūtė ir Almas Švilpa, jaunieji talentai Lina Dambrauskaitė, Romanas Kudriašovas ir Edgaras Dovidovičius, elektroninės muzikos atlikėjas Marijus Adomaitis.

Nacionalinės dienos renginiuose gausiai dalyvauja JAE gyvenantys lietuviai. Jų čia įsikūrę apie tūkstantį.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos