0

Vyriausybė trečiadienį planuoja spręsti dėl galimybių paso vaikams nuo 12 metų, taip pat apriboti paso galiojimą iki septynių mėnesių, primena agentūra BNS.

Projektas priverstinai skiepyti vaikus nuo Covid-19 viruso yra sukėlęs ir protestų bangą. Pirmadienį prieš šį projektą pasisakančios mamos basomis kojomis piketavo priešais vyriausybės rūmus. Ministrų kabineto tai nesujaudino.

„Bus tikslinamas Vyriausybės nutarimas, kad galimybių pasas, noriu pabrėžti, pramogoms, o ne neformaliajam švietimui ir juo labiau ne ugdymui, būtų taikomas ir asmenims nuo 12 metų, o ne nuo 16, kaip šiuo metu“, – antradienį Seime sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Po septynių mėnesių galimybių paso galiojimas būtų pratęsiamas pasiskiepijus trečiąja sustiprinančia doze arba žmogui turint pakankamai antikūnų. Tokie pakeitimai įsigaliotų nuo gruodžio 28 dienos.

Taip pat nuo gruodžio 1 dienos galimybių pasas nebūtų išduodamas atlikus greitąjį antigeno testą. Nevakcinuotiems arba COVID-19 nepersirgusiems žmonėms norint išsiimti dokumentą galiotų tik PGR tyrimas. Be to, neigiamo testo rezultatas galiotų nebe 48, o 72 valandas.

Galimybių pasas suteikiamas asmenims, pasiskiepijusiems nuo COVID-19, persirgusiems šia liga arba atlikus testą. Šiuo metu šis dokumentas taikomas asmenims nuo 16 metų.

Jo neturintys asmenys negali lankytis didžiuosiuose prekybos centruose, maitinimo, laisvalaikio įstaigose, grožio salonuose.

Šią savaitę prie Vyriausybės ir Prezidentūros kelios dešimtys motinų ir jų rėmėjų protestavo prieš galimybių pasą vaikams.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pabrėžia, kad siūlymas vaikams nuo 12 metų taikyti galimybių pasą nėra susijęs su neformaliojo ugdymo organizavimu.

Nesutinkantys su vaikų priverstiniais skiepais viuomenininkai žada toliau tęsti protesto akcijas.

“kaunieciams.lt”, BNS

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva