0

Dalinkitės

Nemalonumai Šiaulių merijai. Europos prokuratūra vadovauja Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamam ikiteisminiam tyrimui dėl galimai neskaidrių Šiaulių miestomerijos valdomos įmonės organizuojamo Europos Sąjungos (ES) lėšomis finansuojamo viešojo pirkimo aplinkybių. Merui Artūrui Visockui pranešta apie įtarimą. Pats miesto vadovas socialiniuose tinkluose  teigia, kad įtarimai yra “vėjų vėjai” ir jis įrodys savo nekaltumą.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 228 straipsnio 2 dalį dėl piktnaudžiavimo.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, privačios bendrovės direktorius R. M., būdamas Šiaulių miesto savivaldybės įmonės organizuojamo viešojo pirkimo komisijos narys, galimai sudarė išskirtines sąlygas konkurse dalyvavusiai kitai privačiai įmonei laimėti viešąjį pirkimą. Kaip įtariama, neteisėtais veiksmais galėjo būti sudaromos sąlygos įmonei laimėti apie 1,7 mln. Eur vertės viešąjį pirkimą, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis.

2022 m. birželio mėn. ikiteisminiame tyrime 2 asmenims – privačios bendrovės direktoriui R. M. ir viešojo pirkimo komisijos nariui bei viešąjį pirkimą laimėjusios įmonės akcininkui D. K. – buvo įteikti pranešimai apie įtarimą dėl piktnaudžiavimo, sukurstymo piktnaudžiauti.

Atliekant ikiteisminį tyrimą bei surinkus pakankamai duomenų, 2022 m. gruodžio 6 d. Šiaulių miesto savivaldybės merui Artūrui Visockui įteiktas pranešimas apie įtarimą pagal BK 228 straipsnio 2 dalį dėl tiriamos nusikalstamos veikos organizavimo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, darant neteisėtą įtaką Šiaulių miesto savivaldybės administracijai bei šios savivaldybės valdomos įmonės direktoriui ir nuolatinei viešųjų pirkimų komisijai, siekiant imituoti teisėtą bei skaidrią viešųjų pirkimų procedūrą bei sudaryti išskirtinės sąlygos laimėti viešąjį pirkimą minėto akcininko valdomai įmonei.

Šį ikiteisminį tyrimą atlieka STT Centrinės tyrimų valdybos ir Šiaulių valdybos ikiteisminio tyrimo pareigūnai.

Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmenys yra nekalti, kol teismas nepatvirtina jų kaltės.

Primename, kad 2021 m. birželio 1 d. darbą pradėjo Liuksemburge įkurta Europos prokuratūra. Ji tiria Europos Sąjungos finansiniams interesams kenkiančius nusikaltimus, susijusius su sukčiavimu, korupcija, pinigų plovimu, tarpvalstybiniu sukčiavimu PVM srityje. Tai pirmoji viršvalstybinė prokuratūra. Ši nauja Europos Sąjungos įstaiga tiria bet kokią kitą neteisėtą veiklą, kuri yra neatsiejamai susijusi su ES biudžetui kenkiančiais nusikaltimais, ir vykdo baudžiamąjį persekiojimą saugant Europos Sąjungos turtą, pajamas ir išlaidas.

Daugiau informacijos apie Europos prokuratūrą ir Europos deleguotųjų prokurorų biuras Lietuvoje galima rasti Lietuvos Respublikos prokuratūros interneto svetainėje.

 

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva