0
Dalinkitės

Rusijos Sibiro pietuose kilo keli gamtiniai gaisrai, per kuriuos užsiliepsnojo apie 200 pastatų ir žuvo mažiausiai penki žmonės, šeštadienį pranešė vietos valdžia.

Pareigūnai nurodė, kad teritorijoje buvo paskelbta nepaprastoji padėtis.

Kaip platformoje „Telegram“ paskelbė regiono Nepaprastųjų situacijų ministerija, gaisrai Krasnojarsko krašte išplito daugiau kaip 16 zonų, kur liepsnos apėmė apie 200 statinių, kelias lentpjūves ir vaikų žaidimų aikštelę.

Valdžios institucijos teigė, kad su liepsnomis kovoja apie 300 ugniagesių ir 90 mašinų.

„Gaisrų gesinimą apsunkina meteorologinės sąlygos – smarkūs vėjai kursto liepsnas ir neleidžia jų užgesinti“, – teigė Nepaprastųjų situacijų ministerija.

Sibire pastaraisiais metais kyla dideli gaisrai. Praėjusiais metais jie į atmosferą išmetė 16 mln. tonų anglies dvideginio, teigiama metinėje Europos klimato ataskaitoje.

Krasnojarsko krašto gubernatorius Aleksandras Usas teigė, kad stiprus vėjas, kurio greitis siekė iki 40 metrų per sekundę, didelėje regiono dalyje išvartė medžių ir elektros stulpų ir pakurstė gaisrus.

„Kreipėmės pagalbos į kaimynines teritorijas, bet žinome, kad geriausiu atveju ji atvyks tik po kelių valandų“, – sakė A. Usas, pridūręs, kad labiausiai nukentėjusiose vietovėse žmonėms buvo atidarytos laikinos prieglaudos, taip pat įrengti medicinos ir psichologinės pagalbos skyriai.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė

BNS, Užsienio naujienų skyrius

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis