0

Dalinkitės

Raketų smūgiai Odesoje ir apskritai Ukrainos pietuose, kuriuos Rusija vykdo pastarąją savaitę, neturi jokios karinės prasmės. Tai tiesiog Vladimiro Putino kerštas už liepos 17 d. įvykdytą Krymo tilto susprogdinimą.

Kanalo “Sky News” komentare britų karo analitikas Šonas Belas (Sean Bell) teigė nematąs jokios militarinės prasmės šaudyti į bažnyčias.

Jis pažymėjo, kad smūgiai Odesoje prasidėjo iš karto po to, kai Maskva (greičiausiai planuotai) pasitraukė iš susitarimo dėl grūdų, ir nuo to laiko nesiliauja puolusi.

Atakuojamas ne tik uostas ir grūdų infrastruktūra, bet ir civiliai miesto gyventojai. Apžvalgininkas akcentavo smūgį Išganytojo Atminimo Katedrai.

“Labai sunku įžvelgti, kad tokie taikiniai būtų karine prasme reikšmingi. Priešingai, tai atrodo kaip prezidento V. Putino kerštas už neseniai įvykusį Ukrainos išpuolį prieš Kerčės tiltą”, – sakė analitikas.

Karo teisės analitikai bemaž vieningai mano, kad smūgiai tiltui, kuriuo gabenama ginkluotė ir kariai, visiškai teisėtas taikinys, kitai nei bažnyčios, mokyklos ar ligoninės.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis