0

Konservatorių lyderiams Gabrieliui Landsbergiui ir Ingridai Šimonytei pasirinkus Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką (NSGK) Lauryną Kasčiūną kaip kandidatą į Krašto apsaugos ministerijos (KAM) vadovus, socialdemokratai Vytenis Andriukaitis ir Tadas Vinokuras kreipėsi į valdančiosios Vokietijos socialdemokratų partijos bendralyderį Lars Klingbeil ir Europos reikalų patarėją Jannis Juergens, prašydami įvertinti, ar ši kandidatūra nepakenks dvišaliams Lietuvos ir Vokietijos santykiams.

LSDP garbės pirmininkas V. Andriukaitis primena, kad Europos Sąjungos socialdemokratai yra pasižadėję neremti radikalių politikų.

„Neseniai vykusiame Europos Sąjungos socialdemokratų kongrese Romoje visų partijų lyderiai pabrėžė, kad parama radikaliosios dešinės politikams negali būti toleruojama. Todėl prašome mūsų partnerių Vokietijoje atkreipti dėmesį į susiklosčiusią situaciją Lietuvoje – į galios olimpą įžengia žmogus, garsėjantis ektremistinėmis, homofobiškomis, rasistinėmis nuomonėmis. Mūsų partneriams Vokietijoje vienaip ar kitaip tektų su L. Kasčiūnu bendradarbiauti. Todėl jų nuomonė apie šį susikompromitavusį Lietuvos politiką mums yra svarbi“, – sako V. Andriukaitis.

Pasak Tado Vinokuro, L. Kasčiūno praeities veiksmai galimai taps skandalu Vokietijos bei daugelio Europos Sąjungos partnerių tarpe.

„Kalbame apie žmogų, kuris buvo nacionalsocialistinės, antisemitinės organizacijos pirmininko Mindaugo Murzos dešinioji ranka, dalyvavo judėjime prieš Lietuvos stojimą į Europos Sąjungą, buvo aktyvus nacionalsocialistinio jaunimo judėjimo lyderis. Reikia būti apgailėtinu naivuoliu, kad tikėtum, jog šie faktai nesukels pasipiktinimo mūsų Vakarų partnerių akyse.

Todėl ir kreipėmės į Vokietijos socialdemokratų lyderius – norime išsiaiškinti, ką jie mano apie šią kandidatūrą. Jeigu jų akyse L. Kasčiūnas yra susikompromitavęs, galbūt tokia jų nuomonė privers mūsų politikus išvengti skubotų sprendimų“, – sako T. Vinokuras

Kreipimesi taip pat minimi ir L. Kasčiūno ryšiai su radikalios dešinės partija Vokietijoje Alternative für Deutschland (AfD).

„L. Kasčiūnas palaikė glaudžius ryšius su prorusiška ir antieuropietiška partija Alternatyva Vokietijai (AfD). Jis kvietė šios partijos narius Christianą Wirthą ir Nicole Hochst dalyvauti renginiuose Lietuvoje Atsižvelgiant į tai, kad Vokietijos socialdemokratai ir AfD atstovauja priešingoms politinio spektro pusėms, nerimaujame, kad L. Kasčiūno paskyrimas naujuoju Lietuvos gynybos ministru gali pakenkti mūsų šalies santykiams“, – rašoma kreipimesi. 

Socdemai primena, kad praėjusį antradienį premjerė Ingrida Šimonytė prezidentui oficialiai pateikė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto NSGK pirmininko Lauryno Kasčiūno kandidatūrą į krašto apsaugos ministrus.


Primintina, kad nemenka dalis minimos organizacijos narių buvo Valstybės saugumo departamento agentai. Gi Vytenis Povilas Andriukaitis yra viešai pareiškęs, kad Europa driekiasi nuo Gibraltaro iki Vladivostoko.

The post Socdemai kreipėsi į Vokietijos socialdemokratus dėl L. Kasčiūno praeities appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva