0

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Seimo frakcija ragina Seimo daugumą ir opoziciją nedelsiant organizuoti neeilinį Seimo posėdį. Socialdemokratai siūlo skubos tvarka svarstyti ne tik suskystintų naftos dujų (SND) akcizo ir dyzelino lengvatos klausimus, kurie labai aktualūs protestuojantiems ūkininkams, bet ir pagaliau pradėti parlamentinį tyrimą dėl chaoso energetikos sektoriuje, taip pat įvertinti klimpstančią sveikatos priežiūros reformą, ministerijai netikėtai sustabdžius finansavimą sveikatos centrams.

Pasak LSDP pirmininkės Vilijos Blinkevičiūtės, „stebime liūdną valdančiųjų blaškymosi spektaklį“.

„Visą laiką demonstravę aroganciją, vengę dialogo su žemdirbiais, ūkininkams streikuojant išsilakstę po briuselius, valdantieji pagaliau teikėsi pradėti derybas. Tačiau įtampa jau pasiekė grėsmingą lygį.

Šioje situacijoje valdantiesiems, kurių veiksmai atrodo vis labiau nesuderinti ir chaotiški, būtina skubi Seimo pagalba. Bendromis pastangomis privalome išvengti tolesnės krizės eskalacijos, kuri nenaudinga niekam – nei valstybei, nei žmonėms“, – įspėja socialdemokratų lyderė.

Socialdemokratai kaltina Vyriausybę trečius metus netesint žemdirbiams duotų pažadų – „tai ir perpildė kantrybės taurę“.

„Keista, kad vis dar turime priminti dabartinei Vyriausybei, jog ūkininkų kova – tai kova dėl mūsų kasdienio maisto ir dėl Lietuvos maisto augintojų ateities. Tai, kad Vyriausybė to nelaiko savo prioritetu, yra tragedija“, – sako Seimo LSDP frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Pasak jos, drakoniškai padidinusi SND akcizą Vyriausybė žlugdo maisto gamintojus, daro juos nekonkurencingus.

„Tai smūgis visiems, kurie kepa duoną, gamina mėsos, pieno ir kitus produktus. SND yra naudojamos grūdų elevatoriuose, paukštynų šildymui – svarbiuose gamybos procesuose. Visa maisto gaminimo ir tiekimo grandinė šiuo metu yra tiesiog apiplėšinėjama šiuo akcizu“, – įspėja R. Budbergytė.

Pasak Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojo Gintauto Palucko, neapgalvoti suvaržymai, drakoniški apmokestinimai ir žemės ūkio ministro arogancija atvedė į dabartinę aklavietę.

„Ne kartą išsakėme nepasitikėjimą žemės ūkio ministru. Bet šiandien visų žvilgsniai krypsta į Vyriausybės galvą. Suskystintų naftos dujų akcizo šokas buvo tarsi provokacija, negalvojant apie pasekmes. Tai lietuviškos produkcijos žlugdymas. Tokiais žingsniais Vyriausybė skatina maisto kainų didėjimą ir žlugdo gyventojus“, – komentuoja parlamentaras.

Socialdemokratai taip pat inicijuoja tyrimą dėl elektros tiekėjų piktnaudžiavimų, vartotojų permokos ESO, Dainiaus Kreivio ir VERT veiksmų. Seimui siūloma sudaryti komisiją, kuri ištirtų, ar liberalizuojant elektros tiekimo rinką nebuvo pažeistas viešasis interesas ir vartotojų teisės.

Nutarimo projekte siūloma tirti D. Kreivio vaidmenį, kuris „galimai veikė energetikos rinkos žaidėjų interesų labui“ ir klausiama, „kokią įtaką elektros rinkos liberalizacijos procesui turėjo „Ignitis grupė“ ir jos vykdoma lobistinė veikla“.

 

The post Socdemai nori naujos Seimo sesijos appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva