0

Dalinkitės

Socialdemokratai: jeigu viceministro ryšiams su „Ignitis“ ištirti reikia 6 mėnesių, tai nereikia stebėtis, kad valdininkai taip atsainiai žiūri į interesų deklaravimą

Sulaukę Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pranešimo, kad ji pratęsia viceministro Gedimino Norkūno sąsajų su bendrove „Ignitis“ tyrimą iki birželio, socialdemokratai neslepia nusivylimo.

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos nariai dar pernai lapkritį kreipėsi į VTEK prašydami ištirti Dainiaus Kreivio ir G. Norkūno interesų mazgą.

 „Iš pradžių nuvylė VTEK sprendimas netirti ministro D. Kreivio interesų ir sąsajų su „Ignitis“. Ėmęsi tirti viceministro G. Norkūno interesus, etikos sargai vėl nustebino: jeigu taip sudėtinga pasakyti, ar viceministras nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų, kad reikia net 6 mėnesius tyrinėti aplinkybes, tai bet kuris valdininkas gali pasakyti, kad jam per sudėtinga įvertinti savo interesus. Tai skatina valdininkus pernelyg nesijaudinti dėl galimų interesų konfliktų ir nesirūpinti jų deklaravimu“, – įspėja Seimo LSDP frakcijos seniūnė Orinta Leiputė.

 Frakcijai adresuotame rašte VTEK informuoja nusprendusi pratęsti atliekamo tyrimo atlikimo terminą iki 2023 m. birželio 21 d.

 LSDP pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė penktadienį išreiškė nuostabą dėl tokio VTEK sprendimo, pavadindama jį „mažų mažiausiai keistu“.

 „VTEK sprendimai yra labai svarbūs. Pavyzdžiui, D. Kreivys, sulaukęs neigiamų VTEK išvadų, kad supainiojo viešus ir privačius interesus, 2011 m. buvo priverstas atsistatydinti iš ūkio ministro pareigų Andriaus Kubiliaus Vyriausybėje“, – primena V. Blinkevičiūtė.

Socialdemokratai kreipėsi į VTEK reaguodami į publikaciją apie energetikos ministro D. Kreivio ir viceministro G. Norkūno sąsajas su bendrove „Ignitis“.

 Praėjusių metų gruodį VTEK nutarė netirti D. Kreivio, o tik ištirti, ar G. Norkūno veikla atitinka įstatymų nuostatas, įpareigojančias deklaruoti privačius interesus ir savo tarnybinėje veikloje vengti interesų konflikto.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva