0

Finansų ministrei, Kaune išrinktai Gintarei Skaistei antradienį pristačius Vyriausybės pasiūlymus dėl gynybos finansavimo šaltinių, socialdemokratai reiškia nusivylimą dėl valdančiųjų užmojo didinti žmonėms vartojimo mokesčius, taip pat skeptiškai vertina vėl „iš stalčiaus ištrauktą“ pasiūlymą dėl mokesčių dirbantiesiems su verslo liudijimais.

„Gerai, kad Vyriausybė atsisakė idėjos didinti PVM, taip pat nebeliko sumanymo atimti pinigų iš savivaldybių.

Bet siūlymas didinti vartojimo mokesčius (per akcizus) mums nepriimtinas. Nesuprantame, kodėl Vyriausybei taip norisi vienaip ar kitaip padidinti naštą paprastiems žmonėms, ypač nepasiturintiems?“ – klausia Lietuvos socialdemokratų partijos Seimo frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Pasak Seimo Ekonomikos komiteto vicepirmininko, socialdemokrato Gintauto Palucko, Vyriausybė rengdama pasiūlymus pristigo ambicijos ir ryžto.

„Pelno mokestį siūlo didinti tik vos vos, bet iškart kerta paprastiems vartotojams per akcizus.

Be to, iš stalčiaus vėl traukiami liūdnai pagarsėję mokesčių reformos siūlymai. Patyrusi nesėkmę, kai žlugo jų iniciatyva dėl mokesčių reformos ir dėl to Briuselis Lietuvai neišmokėjo dalies paramos, Ingrida Šimonytė ir G. Skaistė dabar bando dar ką nors prastumti bendroje pakuotėje su kitais siūlymais. Norisi paprašyti: susimildamos, leiskit žmonėms dirbti ir uždirbti“, – komentuoja G. Paluckas.

Socialdemokratai žada palaikyti tik tuos siūlymus, kuriais neužkraunama papildoma finansinė našta pažeidžiamiausiems visuomenės nariams. Tarp socialdemokratų siūlymų – juridinių asmenų pelno mokesčio didinimas, gynybos obligacijos, mokestinių lengvatų peržiūra.

***

Taip nūnai kalba socdemai, kurie visada pasisakė už kuo didesnį žmonių pinigų atėmimą iš privačių kišenių į biudžetinį “perskirstymą”. Čia jie solidarūs tiek su nacijos vyr. buhaltere I. Šimonyte, tiek su bankų idėjiniūu pašvęstuoju G. Nausda.

Primintina, kad perrinkimo siekiantis prezidentas Gitanas Nausėda aiškiai sako norįs matyti premjerės poste Viliją Blinkevičiūtę. Jau gegužės 26 dieną jis su premjere išsiaiškins, kuris geresnis mūsų pinigų apskaitytojas bei panaudotojas.

The post Socialdemokratai kategoriškai nepritaria vartojimo mokesčių didinimui appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva