0

Dalinkitės

Socialdemokratai toliau kelia klausimą – turi energetikos ministras Dainius Kreivys ir bendrovė „Ignitis” atlyginti žalą vartotojams ar ne?

Anot socdemų frakcijos Seime, energetikos ministras D. Kreivys ir Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkas Renatas Pocius sulauks socialdemokratų Seimo frakcijos kreipimosi, kuriame, be kitų dalykų, klausiama, kas ir kaip atlygins nuostolius valstybės biudžetui ir vartotojams, „Igničiui“ įsipareigojus už dujas mokėti fiksuotą kainą.

„Padarytas žalingas sprendimas, o atsakingi vadovai ir vėl bando nusiplauti rankas.

Vyriausybė skirs gyventojams virš 50 mln. eurų kompensacijų už dujas, nes žmonės priversti mokėti daug didesnę nei rinkos kainą dėl to, kad valstybės valdomas „Ignitis“ pernai sudarė sandorį, pagal kurį įsipareigojo mokėti už įsigytas dujas fiksuotą kainą.

Kreipėmės į ministrą D. Kreivį ir VERT prašydami atsakyti, kas tiesiogiai atsakingas už sprendimą įsigyti dujas apdraustais sandoriais ir kaip AB „Ignitis grupė“ kompensuos nuostolius vartotojams ir valstybės biudžetui“, – paaiškina Seimo Ekonomikos komiteto vicepirmininkas socialdemokratas Gintautas Paluckas.

Socialdemokratai kreipimesi klausia D. Kreivio ir R. Pociaus, „kaip AB „Ignitis grupė“ kompensuos vartotojams ir valstybės biudžetui nuostolius, susijusius su įsipareigojimu mokėti fiksuotą kainą už dujas“.

„Ar buvo svarstomos tokios kompensavimo priemonės kaip, pavyzdžiui, didinti bendrovės „Ignitis“ į biudžetą pervestinų dividendų dalį?“ – klausia socialdemokratai.

Anot Seimo Audito komiteto vicepirmininkės socialdemokratės Rasos Budbergytės, būtina stiprinti valstybės kontroliuojamų įmonių komercinių sandorių sudarymo priežiūrą ir kontrolę.

„Pasigendame aiškių, išsamių ministro ir priežiūros institucijų paaiškinimų, kaip šiuo metu reglamentuotas valstybės kontroliuojamų įmonių komercinių sandorių, numatančių ilgalaikius įsipareigojimus apdraustomis sutartimis, sudarymas, tokių sutarčių sudarymo priežiūra ir kontrolė, su jomis susijusi atsakomybė.

Akivaizdu, jog šią priežiūrą būtina stiprinti, kad būtų užtikrinta daugiašalė tokių sprendimų priėmimo kontrolė ir atsakomybė, įskaitant ministerijos, VERT ir kitų priežiūros institucijų dalyvavimą“, – įsitikinusi R. Budbergytė.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva