0

Šeštadienį LSDP tarybos posėdyje priimtame pareiškime partija pažėrė kritikos valdančiosios koalicijos vykdomai ir nelygybę tarp didmiesčių bei likusių teritorijų gilinančiai regioninei politikai.

„Nemažėjantis darbo užmokesčio tarp regionų ir šalies didmiesčių skirtumas, atskiruose regionuose egzistuojantis itin aukštas skurdo lygis, viešųjų paslaugų prieinamumo ir kokybės disproporcijos – įrodymai, kad valdančiųjų įgyvendinamos reformos neprisideda prie atskirties šalyje mažinimo“, – teigiama LSDP pareiškime dėl regioninės politikos stiprinimo.

Pareiškimą pristatęs Seimo narys socialdemokratas Eugenijus Sabutis sako, kad valdantieji savo veiksmais kuria dviejų greičių Lietuvą.

„Regionai ne artėja, o tolsta nuo miestų tiek kelių, tiek susisiekimo, tiek viešųjų paslaugų prasme. Sėkminga ir nesėkminga – tokias dvi valstybes nori matyti valdantieji. Politinė kontrolė centralizuojama, finansiniai ištekliai mažinami, o regionai lieka tvarkytis su iškilusiomis problemomis kaip išmano. Štai prie ko priveda buhalterinis požiūris – regionai ir juose gyvenantys žmonės tampa kažkokiais pastumdėliais“, – sako E. Sabutis

Dokumente pabrėžiama, kad Vyriausybė nevykdo savo įsipareigojimų regionams dėl gerai išvystytos veikiančios infrastruktūros, efektyvaus judumo, darbo vietų, švietimo, gydymo, mokymo ir verslumo galimybių.

Tuo tarpu „su visomis iš to išplaukiančiomis problemomis, kaip rašoma dokumente, tvarkytis paliekamos pačios savivaldybės“.

Anot E. Sabučio, sveikatos įstaigų tinklo pertvarka – vienas ryškiausių įrodymų, kad valdantieji reformas „stumia buldozeriu“.

„Sveikatos įstaigų tinklo pertvarka vykdoma neatsižvelgiant į kiekvienos savivaldybės specifiškumą, jų gyventojų poreikius. Net ir Valstybės kontrolė šią reformą įvertino itin neigiamai. Pasak jos, nebuvo ir nėra bendro plano, kuris parodytų tikslias sveikatos pertvarkos kryptis ir kaip sistema turi atrodyti po jos. Viskas, kitaip tariant, daroma „buldozerio“ principu“, – komentuoja E. Sabutis.

Pasak Akmenės rajono savivaldybės mero, LSDP vicepirmininko Vitalijaus Mitrofanovo, brukamos švietimo kuria taip vadinamas „žinių salas“.

„Valdantieji savivaldai nesuteikia pakankamų įrankių užtikrinti visuotinį ikimokyklinį ir įtraukųjį ugdymą – nepritaikytos mokyklos, trūksta mokymo priemonių ir specialistų, neišspręstas pavėžėjimo poreikis. Mokyklų tinklo pertvarka vykdoma centralizuotais „iš viršaus“ nuleistais sprendimais. Šie veiksmai tik pagilins švietimo kokybės atotrūkį, sukurs žinių salas, kuriose kokybiškas ugdymas bus tiesiog neprieinamas“, – tikina V. Mitrofanovas.

Kalbėdamas apie kelių būklę regionuose, V. Mitrofanovas priminė, kad net 40 proc. Lietuvos kelių neatitinka kokybinių reikalavimų.

„Tam, kad sutvarkytume šiuo metu griūvančius, visoje Rytų Europoje liūdnai pagarsėjusius, kelius reikia daugiau nei 6 mlrd. eurų. Tačiau lėšos, kuriomis planuojama tuos kelius taisyti Vyriausybės sprendimais yra nuolat mažinamos“, – sako V. Mitrofanovas.

 

The post Socialdemokratai ragina Vyriausybę atsikvošėti appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva