0

Ar kada teko lankytis restorane, įsikūrusiame bažnyčioje? Būtent toks restoranas įsikūrė sostinės Šv. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje. Čia maistą serviruoja ir teikia negalią turintys žmonės.

Kunigas Algirdas Toliatas pasakojo, kad apie tokią idėją mąstė nuo tada, kai vienoje lyderystės konferencijoje išgirdo Timą Van Wijk, pasakojantį tą patį socialinį restoraną, tuo metu veikusį Vilniaus Planetariume.

Panašų jis buvo matęs ir vienoje Belgijos bažnyčioje. Kai sostinės Planetariumas buvo uždarytas rekonstrukcijai, pasak A. Toliato, atsirado puiki proga jame veikusio restorano veiklą perkelti į bažnyčią.

Sakrali koplyčia ir kavinės erdvė bažnyčioje yra atskirtos. „Mūsų skirtumai mus tik praturtina“, – sako A. Toliatas.

Pasak restorano „Pirmas blynas“ šeimininko Timo, klientai džiaugiasi, kad bažnyčia turi tokią socialinę veiklą.

„Pradėti verslą visada sunku, o man jį pradėti buvo sunku, nes aš esu iš Olandijos, nemokėjau lietuvių kalbos, taip pat buvo sudėtinga išsiaiškinti, kaip įdarbinti žmones su negalia“, – restorano pradžią prisiminė Timas.

Beje, jis teigė, kad tada prieš kelerius metus apklausęs žmones išgirdo, kad dauguma į socialinį restoraną neitų, nes nežinotų, kaip bendrauti su žmonėmis su negalia.

Tačiau vos atsidaręs restoranas klientų stygiumi nesiskundė.

Išsamiau – laidos „Laba diena, Lietuva“ įraše.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva