0

2021 10 20

Stebint pasikeitusią Baltarusijos režimo taktiką Lietuvos pasienyje, nutarta sustiprinti pažeidžiamiausių valstybės sienos ruožų apsaugą. Reaguojant į tai, jog neteisėtus migrantus į Lietuvos teritoriją iš Baltarusijos pusės imta stumti mažiau apsaugotuose, miškinguose, sunkiau pasiekiamuose pasienio ruožuose, nuspręsta perdislokuoti pasieniečių ir kariuomenės pajėgas.

Toks sprendimas priimtas šiandien vykusiame vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės susitikime su Krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Valstybės saugumo departamento ir kariuomenės atstovais.

„Į sparčiai besikeičiančią situaciją pasienyje reaguojame operatyviai – kartu su visomis susijusiomis institucijomis nedelsiant priimame reikiamus sprendimus. Sienos apsaugai jau pasitelkėme daugiau karių, o dabar užtikrinsime pasienyje dirbančių pajėgų mobilumą – jos bus perdislokuojamos į tuos pasienio ruožus, kuriuose neleistinose vietose bandys patekti daugiausiai neteisėtų migrantų“, –  teigia ministrė A. Bilotaitė.

Sienos saugumui užtikrinti pažeidžiamuose ruožuose bus pasitelktos ir papildomos techninės sienos stebėjimo priemonės, sustiprintas žvalgybinis grėsmių identifikavimas. Taip pat parengtas planas kritiniams atvejams, jeigu  į Lietuvą stumiamų migrantų skaičius  staiga ženkliai išaugtų.

Padėtis pasienyje su Baltarusija ir toliau išlieka sudėtinga, tad sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu. Saugoti Lietuvos pasienį padeda Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ ir kitų šalių pareigūnai.

Šiemet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai pateko 4 172 migrantai, nuo rugpjūčio 2 d. neįleista 4 230 neteisėtų migrantų.

 

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos