0

2021 09 29

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė su migrantų apgyvendinimo centrų administratoriais bei tarnybų, vykdančių stovyklų apsaugą, vadovais aptarė priemones, kurios būtinos užtikrinti saugumą ir viešąją tvarką stovyklose bei šalių jų esančiose gyvenvietėse.

Apsaugai bus skirta daugiau pareigūnų ir patruliavimo ekipažų, taip pat valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovės sprendimu kiekvienai migrantų apgyvendinimo vietai bus paskirtas apsaugos koordinatorius.

Pagal Vidaus reikalų ministerijos patvirtintą migrantų apgyvendinimo planą, migrantai apgyvendinami 5 vietose: Kybartų užsieniečių registravimo centre, Pasieniečių mokyklos Medininkuose teritorijoje, Užsieniečių registracijos centre Pabradėje, socialiai pažeidžiamiausios grupės, t. y. šeimos su mažais vaikais, besilaukiančios moterys, negalią turintys žmonės, įkurdinamos Rukloje – Pabėgėlių priėmimo centro pastate ir modulinių namelių stovyklavietėje, taip pat Naujininkuose buvusiuose Vilniaus nakvynės namuose. Juos saugo Viešojo saugumo tarnybos, policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei Kalėjimų departamento pareigūnai.

Pasak vidaus reikalų ministrės, daugėjant migrantų bandymų pabėgti iš apgyvendinimo vietų ir dėl to kylančių neramumų, stovyklavietėse būtinos ne tik didesnės pajėgos, bet ir aiškesnis tarnybų veiklos koordinavimas.

„Migrantai, pasirinkę neteisėtą migracijos kelią, suklaidinti Baltarusijos režimo ir tapę žmonių kontrabandos aukomis, bando nusigauti į turtingesnes Europos šalis. Nors daugelis pateikė prieglobsčio prašymus, akivaizdu, kad kai kurie realiai prieglobsčio mūsų šalyje nesiekia ir bando visais įmanomais būdais pasišalinti, net nesulaukę sprendimo. Negalime leisti, kad Lietuva taptų pereinamuoju kiemu. Neteisėta migracija Europos Sąjungoje nepriimtina“, – teigia vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

Praeitą savaitę baigta migrantų registracija ir spartinamas prieglobsčio prašymų nagrinėjimas. Migracijos departamento  ir VSAT duomenimis, 2 804 migrantai šiuo metu yra pasiprašę prieglobsčio. Jau išnagrinėti 645 prieglobsčio prašymai, tačiau kol kas nė vienam asmeniui prieglobstis nėra suteiktas.

Jungtinių situacijų centro (JSC) duomenimis, per pastarąsias dvi savaites užfiksuota 70 migrantų bandymų pasišalinti iš apgyvendinimo vietų, 21 iš jų pavyko grąžinti.

Nuo metų pradžios patikslintais JSC duomenimis 704 migrantai pasišalino iš apgyvendinimo vietų, 146 migrantai buvo sulaikyti ir grąžinti atgal.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos