0

Mykolas Alekna pasaulio jaunimo čempionate pasirodė įspūdingai – jau pirmuoju bandymu išsprendė visus reikalus ir iškovojo aukso medalį.

Legendinio Lietuvos disko metiko Virgilijaus Aleknos sūnus pirmuoju bandymu diską nusviedė 69,81 m, pagerino pasaulio jaunimo čempionato rekordą ir iš karto išsiveržė į pirmąją vietą.

Šio bandymo M. Aleknai ir užteko pergalei pasiekti.

V. Alekna po sūnaus pasirodymo teigė, kad net nespėjo pernelyg pradėti jaudintis.

„Jaudulio daug ir nebuvo. Po pirmo metimo viskas buvo aiškiau, sekėm rezultatus vėliau – teko pamatyti pirmą ir paskutinį bandymus. Gerai atrodė, geri, gražūs bandymai.

Pakovojo. Galvojau, kad po jamaikiečio pirmų metimų bus su kuo kovoti, bet Mykolas viską išsprendė pirmu metimu“, – pirmą įspūdį apibūdino V. Alekna.

Du kartus olimpiniu čempionu tapęs V. Alekna neabejoja – M. Alekna jau dabar demonstruoja puikią techniką ir dėl to jo rezultatai turėtų tik gerėti.

„Tam, kad įrankį numesti toli, tu turi turėti gerą metimą. Mykolas dabar yra įvaldęs gerą metimo techniką – jo metimas yra laisvas ir greitas. Tokio amžiaus jaunuoliai ne visada turi tokią metimo techniką. Mano geresnė technika atsirado 25-26 metų, jam mažiau reikės klaidžioti, kad surastų savo kelią“, – kalbėjo V. Alekna.

M. Alekna pasaulio jaunimo čempionate visa galva buvo pranašesnis už savo varžovus. Antroje vietoje likęs Jamaikos sportininkas Ralfordas Mullingsas geriausiu bandymu diską nusviedė 66,68 m, taigi nuo M. Aleknos atsiliko kiek daugiau nei trimis metrais.

„Visi čia dalyvavo 18-ečiai ir 19-ečiai. Manau, kad visa galva pranašesni yra pirmi trys sportininkai ir jie po kelių metų sėkmingai įsilies į suaugusiųjų grupę ir matysime juos tarp lyderių“, – visų atletų pasirodymą vertino V. Alekna.

V. Alekna neabejoja, kad jo sūnus dabar tikrai džiaugiasi pasiekimais – M. Alekna liepos mėnesį taip pat tapo ir Europos jaunimo čempionu – ir priminė, kad dabar M. Aleknos laukia naujas gyvenimo etapas – studijos JAV.

„Be jokios abejonės jis labai džiaugiasi iškovojęs tokius apdovanojimus – tiek Europos, tiek pasaulio čempiono vardas. Tikiu, kad jis galvoja ir apie pasaulio rekordą, bet šiandien iki jo pritrūko. Vis vien tai yra puikus rezultatas – pagerintas čempionato rekordas. Jo šiandien jau už kelių valandų laukia kelionė į kitą gyvenimą – išskrenda į JAV. Ten jis studijuos.

Sportas tikrai nebus apleistas. JAV universitetai turi puikias sąlygas daugeliui sporto šakų. Manau, kad jis turės progą ne tik mokytis, bet ir treniruotis, viskas bus į naudą“, – pasakojo V. Alekna.

M. Alekną treniruoja Mantas Jusys, o V. Alekna mano, kad tiek jo sūnus, tiek ir treneris tobulėja: „Ta patirtis jau kaupiasi, su kiekvienais metais jis stiprėja. Manau, kad Mantas Jusys, jo treneris, tobulėja kartu su juo. Komanda yra gera ir šį kelią jis eis ilgai ir toli.“

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva