0

2021 10 28

Vidaus reikalų viceministras Vitalij Dmitrijev susitiko su Moldovos Respublikos policijos generalinio inspektorato vadovo Iurie Podarilov vadovaujama delegacija.

„Moldova yra svarbi Lietuvos partnerė Pietryčių Europoje ir aktyvi ES Rytų partnerystės programos dalyvė. Kitais metais sukanka 30 metų nuo Lietuvos ir Moldovos diplomatinių santykių užmezgimo – nuo 1992 metų mūsų šalys glaudžiai bendradarbiauja įvairiose srityse. Lietuvos policijos ir Moldovos policijos pasirašytas bendradarbiavimo planas dar labiau sustiprins mūsų šalių santykius“, – teigė viceministras V. Dmitrijev.

Vizito metu buvo pasirašytas Lietuvos policijos ir Moldovos Policijos bendradarbiavimo planas priemonių 2022-2023 metams. Pagal šį planą dvejus metus bus keičiamasi gerąja patirtimi ir inovatyviais sprendimais policijos administravimo, tarptautinių projektų įgyvendinimo,  kriminalinės ir kelių policijos veiklos, pajėgų valdymo ir kitose srityse. Planas buvo derinamas nuo 2020 m. pradžios.

„Mes labai vertiname glaudžius mūsų valstybių santykius ir teisėsaugos institucijų bendradarbiavimą. Būtina ne tik perduoti geriausius darbo metodus ir gerąją praktiką kolegoms iš Moldovos, bet ir patiems įgyti naujų žinių. Todėl bendradarbiavimo plano veiklos bus vykdomos abiejose valstybėse – visada yra ko pasimokyti vieniems iš kitų“, – sakė V. Dmitrijev.

Susitikimo metu pažymėta, kad šio plano pasirašymas galėtų būti glaudesnio tarptautinio bendradarbiavimo pavyzdžiu ir kitoms vidaus reikalų sistemos institucijoms.

I. Podarilov dėkojo Lietuvos Respublikai ir vidaus reikalų ministerijai už svarbų Lietuvos vaidmenį Moldovos eurointegracijos procese. Be to, Moldovos policijos atstovas pažymėjo, kad šiandien su Lietuvos Policija pasirašytas bendradarbiavimo planas yra pirmas Moldovos policijos sudarytas tarptautinis susitarimas. „Lietuvos vykdytos reformos yra puikus pavyzdys Moldovai, kuria kryptimi judėti ir tobulėti“, – teigė I. Podarilov.

Šiuo metu taip pat rengiamas šalių susitarimas dėl bendradarbiavimo kovojant su nusikalstamumu, o šio mėnesio pradžioje buvo pasirašytas susitarimas dėl abipusio vairuotojo pažymėjimų pripažinimo.

Vizito Lietuvoje metu svečiai lankėsi ir Policijos departamente, kur susipažino su Lietuvos policijos sistema, reformomis, standartais, operatyvaus valdymo organizavimu, policijos naudojamomis transporto priemonėmis, pareigūnų aprūpinimu ir Kriminalistinių tyrimų centro veikla.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos