0

Nauja tvarka dėl galimybių paso, incidentas pasienyje su Baltarusija bei Minskui įteikta nota ir pajūryje praūžusi audra, – portalas LRT.lt trumpai pateikia svarbiausius šios savaitės įvykius ir temas iš Lietuvos.

Su koronavirusu susijusios naujienos

Per šią savaitę Lietuvoje patvirtinta 3903 nauji COVID-19 atvejai. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 293 tūkst. 767 žmonės.

Koronavirusas šią savaitę nusinešė 36 gyvybes. Nuo šios ligos iš viso mirė 4487 žmonės.

Šalyje nuo COVID-19 mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyti 1 mln. 608 tūkst. 606 žmonės, visiškai – 1 mln. 435 tūkst. 91. Lietuvoje mažiausiai vieną skiepą nuo koronaviruso yra gavę 57,5 proc.

Galimybių pasas. Įsigaliojo nauja tvarka, pagal kurią verslas gali pradėti priimti lankytojus tik su galimybių pasu, kitu atveju galios griežtesni apribojimai. Koronaviruso testai galimybių pasui gauti tapo mokami, išimtys bus taikomos dėl medicininių priežasčių negalintiesiems skiepytis ir nėščiosioms.

Dėl didelio užimtumo kai kurių miestų mobiliuosiuose punktuose susidarė eilės, o Vakarų Lietuvoje testo gali tekti laukti savaitę.

Į galimybių pasą nuo šiol įtraukiami ir naujai atlikti antikūnų testai.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pranešė, kad kitą savaitę savivaldybėse, kur nėra Registrų centro padalinių, kursuos „pasobusas“, sudarysiantis galimybę daugiau žmonių įgyti galimybių pasą. Taip pat planuojama, kad jį bus galima pasiimti „Sodros“ padaliniuose, galbūt ir vaistinėse.

Pilnėjančios ligoninės. Vyriausybės duomenimis, per dvi savaites naujų koronaviruso atvejų kilimas Lietuvoje sulėtėjo, tačiau ligoninių užimtumas didėja, taip pat auga su COVID-19 susijusių mirčių skaičiai. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys tvirtina, kad ligoninės kol kas susitvarko su COVID-19 pacientų srautu, tačiau įtampa jau kyla.

Premjerė Ingrida Šimonytė įspėjo, kad apribojimų dėl koronaviruso išvengti gali nepavykti, jeigu ligoninės ir toliau pildysis. „Net jeigu skiepijimosi tempas bus spartus, bet ligoninės pildysis dar sparčiau, natūralu, kad tie apribojimai bus labai sunkiai išvengiami“, – teigė ji.

Raudonoji zona. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro kas savaitę atnaujinamame COVID-19 žemėlapyje Lietuva atsidūrė raudonojoje zonoje.

Sporto rūmai

Vyriausybė atsisakė planų nebenaudojamus Vilniaus sporto rūmus paversti Vilniaus kongresų centru ir ketina ieškoti kitų sprendimų. Vyriausybės kanceliarija nurodo, kad projektas koreguojamas dėl pandemijos pasikeitus konferencinio turizmo rinkai.

Nežinia dėl stadiono

Iš Vilniuje planuojamo Nacionalinio stadiono projekto pasitraukė pagrindinė konkursą laimėjusio konsorciumo partnerė, koncerno „Icor“ įmonė „Axis industries“. Jos vietą užims investicijų bendrovės „BaltCap“ fondas. Vilniaus meras Remigijus Šimašius tvirtina, kad „Icor“ pasitraukimas nepaveiks sutarties. Tuo metu „BaltCap“ partneris Šarūnas Stepukonis sako, kad stadiono projekto perėmimas yra galimybė jį išgelbėti.

Alkoholio surogatai

Kaune mirė 16 žmonių, apsinuodijusių alkoholio surogatais, dar du yra reanimacijoje. Manoma, kad gėrimų su itin pavojingu metilo alkoholiu asmenys įsigijo neteisėtuose platinimo taškuose Aleksoto mikrorajone.

Strošiūnų tunelis

Generalinė prokuratūra pradėjo tyrimą dėl tunelio ties Strošiūnais atsiradimo magistralėje Vilnius-Klaipėda, tarp Elektrėnų ir Žiežmarių. Susisiekimo ministras Marius Skuodis anksčiau pabrėžė, jog tunelio projektavimo ir statybos metu jo kaina padidėjo apie 3 mln. eurų ir neatlikus kaštų naudos analizės neaišku, ar buvo verta statyti tokį objektą nedaug gyventojų turinčioje gyvenvietėje.

Incidentas pasienyje

Vidaus reikalų ministerija antradienį pranešė, jog 12 baltarusių pareigūnų Šalčininkų rajone su skydais ir riaušėmis malšinti skirta ekipuote prievarta įstūmė 35 migrantų grupę ir patys įžengė į Lietuvos teritoriją. Vilnius dėl šio incidento Minskui įteikė notą, paskelbta, jog stiprinama apsauga pasienyje, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Įtariamieji dėl riaušių

Teisėsauga dar trims asmenims pareiškė įtarimus dėl galimo riaušių organizavimo prie Seimo. Įtariamieji yra sulaikyti, dėl kardomųjų priemonių jiems taikymo bus sprendžiama.

Audra

Pajūrio savivaldybės skaičiuoja prasiautusios audros padarinius: Klaipėdoje medžių šakos ir lietus apgadino automobilius, Palangoje – užpustyti paplūdimiai. Tuo tarpu Kuršių nerijoje žymesnių nuostolių nebuvo. Ugniagesiai 60 kartų vyko šalinti medžių, daugiau kaip pusę jų – pajūrio regione.

Kinijos spaudimas

Maisto ir veterinarijos tarnyba pastebi, jog sustojo naujų eksporto į Kiniją leidimų derinimas. Paskutiniu metu išaugus politinei įtampai tarp Lietuvos ir Kinijos ši atšaukė ir artimiausius tiesioginius krovininius traukinius į Lietuvą. Kol kas šalies maisto gamintojai savo produkciją į Kiniją vis dar eksportuoja.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva