0

Kalėdos – magiškas laikas, kai visi pilni vilties, gėrio ir svajonių. Vidinė mūsų šviesa nutvieskia kiekvieną šio stebuklingo laikotarpio minutę ir šalia esančių žmonių gyvenimus. Būtent šią magišką dieną Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse pradės veikti naujasis žibintų ir šviesos instaliacijų festivalis „1000 šviesų“. Stebuklingas šviečiančių instaliacijų pasaulis sužavės, užburs, o prisiminimai apie jį šildys žvarbiais žiemos vakarais dar ilgą laiką.

Šiam festivaliui buvo specialiai gamintos unikalios šviečiančios skulptūros, o šviesų instaliacijas kūrė vieni geriausių Lietuvoje šviesų dailininkų, be kurių talento neapsieina garsiausių Lietuvos atlikėjų, tokių kaip Jazzu, Justino Jaručio, Vido Bareikio, Gyčio Paškevičiaus šou ar muzikos festivalis „Granatos Live“.

Žibintų ir šviesos instaliacijų festivalis „1000 šviesų“ – tai 24 šviečiančios kompozicijos, kurias sudaro daugiau nei 230 pavienių šviesos skulptūrų. Jūsų lauks stulbinantys gyvūnai, pasakiški motyvai, gražiausia šviečiančių gėlių alėja ir lietuvių kultūros ir istorijos įkvėptos šviesos skulptūros – snaudžiantis „Kurėnas“, akmenį besinešantis Pinčiukas ar palankaus vėjo kryptį rodančios vėtrungės. Šioje atradimų kupinoje kelionėje bus įdomu visiems šeimos nariams.

„Šis festivalis – tai būdas suteikti žmonėms daugiau džiaugsmo ir kokybiško laiko kartu. Kelių kilometrų takas, apsuptas įvairiausių šviečiančių skulptūrų, taps ne tik pramoga, bet ir puikia lengva mankšta. O pačios šviečiančios kompozicijos ne tik stebina, bet ir yra labai fotogeniškos. Be to, Lietuvos liaudies buities muziejus žiemą toks pats nuostabus, o ir pasiekti jį paprasta daugeliui,“ – sako festivalio organizatoriai.

Nuo pirmųjų kuklių popieriaus ir šilko dirbinių, šie žibintai per amžius keitėsi ir dabar žavi nepaprastomis formomis ir stulbinančiu dydžiu – ryškios švytinčios gėlės ar žuvys, 4 m aukščio mistiniai medžiai ar besileidžiančios gervės – visa tai Rumšiškėse džiugins ir stebins visus, ir didelius, ir mažus.

Žibintų festivalis „1000 šviesų“ veiks nuo gruodžio 25 d. iki vasario 20 d. Lietuvos liaudies buities muziejaus Rumšiškėse teritorijoje. Bilietus platina „kakava.lt“.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva