0

Energijos išteklių biržos operatorei „Baltpool“ nepavyko pasiekti, kad būtų laikinai areštuotas bendrovės „Arginta“ turtas ir pinigai.

„Arginta“ Vilniaus apygardos teismui yra pateikusi ieškinį „Baltpool“ dėl sustabdyto 85,9 tūkst. eurų viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) lėšų išmokėjimo, 2,9 tūkst. eurų palūkanų bei 6 proc. palūkanų.

Savo ruožtu „Baltpool“ priešieškiniu prašo priteisti iš „Argintos“ 718,5 tūkst. eurų galimai neteisėtai gautų lėšų, 130 tūkst. eurų palūkanų. Operatorė paprašė taikyti laikinąsias apsaugos priemones – areštuoti „Argintos“ turtą, pinigines lėšas ir turtines teises.

Teismas rugpjūtį nusprendė, kad „Baltpool“ nepateikė jokių įrodymų, jog „Arginta“ ėmėsi ar ketina imtis veiksmų, mažinant savo turtą, kitaip bloginant savo turtinę padėtį.

Pasak teismo, ieškinys ir priešieškinis yra susiję, nes patenkinus priešieškinį ir nustačius, kad „Argintai“ neturėjo būti mokamos lėšos, jos ieškinys taptų nepagrįstas.

Teismo rugpjūčio 9 dienos nutartis gali būti skundžiama.

„Baltpool“ VIAP skolų ir sustabdytų VIAP mokėjimų vasario ataskaitoje pažymima, kad „Argintai“ („Arginta FVJ-1“) sustabdyta mokėjimų už 86 tūkst. eurų (su PVM).

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) viešuose dokumentuose nurodoma, kad „Arginta FVJ-1“ yra 149 kW galios saulės jėgainė, kuriai iki 2023 metų pabaigos taikomas 0,452 euro už kWh skatinamasis tarifas.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva