0

Teismui perduota baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu, kuriame kaltinimai dėl prieš nepilnamečius galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse, 138 straipsnio 2 d. 1 punkte bei 153 straipsnio 1 dalyje pareikšti buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui.

Ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d., surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad ištirtos nusikalstamos veikos galimai buvo įvykdytos kaltinamajam esant Seimo nariu. Nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiais arba nepilnamečiais.

Kaltinamajame akte nurodoma, kad Kristijonas Bartoševičius yra kaltinamas dėl dviejų seksualinio prievartavimo epizodų, kurie, įtariama, įvykdyti nukentėjusiajam esant bejėgės būklės dėl amžiaus bei sutrikus emocinei būsenai dėl staiga atsiradusiu netikėtumo, išgąsčio ir pasimetimo; taip pat dėl keturių seksualinio tvirkinimo epizodų, nukentėjusiajam esant jaunesnio negu šešiolikos metų amžiaus, bei dėl visiems nukentėjusiems nepilnamečiams nurodytais nusikalstamais veiksmais sukeltų sveikatos sutrikdymų, kurie, vadovaujantis nustatyta teisės aktuose tvarka, kvalifikuoti kaip nesunkūs.

Detalesnė informacija apie galimai įvykdytų nusikalstamų veikų aplinkybes, laiką, vietą, ryšį su kaltinamuoju ir kitas neteikiama siekiant užtikrinti nukentėjusiųjų teisę į konfidencialumą.

Kaltinamajam toliau yra taikomos ikiteisminio tyrimo metu prokuroro nutarimu paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti su įpareigojimu nebendrauti su nukentėjusiais asmenimis bei dokumentų paėmimas. Kaltinamajam bei jo gynėjui pasirašytinai uždrausta teikti tretiems asmenims informaciją apie tyrimą ir jo duomenis nukentėjusiųjų teisių užtikrinimo tikslais.

Baudžiamasis kodeksas už mažamečio asmens seksualinį prievartavimą pagal 150 straipsnio 4 dalį numato bausmę laisvės atėmimu nuo trejų iki trylikos metų, už jaunesnio negu šešiolikos metų asmens tvirkinimo veiksmus – laisvės apribojimu arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

 

  

K. Bartoševičius į Seimą išrinktas pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių sąrašą. Parlamente politikas dalyvavo Kultūros ir Ateities komitetų veikloje, priklausė Priklausomybių prevencijos komisijai.

Seimo interneto puslapyje skelbtose politiko veiklos ataskaitose dominavo užsienio komandiruotės. Anksčiau jis labiausiai buvo žinomas kaip aktorius-humoristas „Dviračio žiniose“, nors turi ekonominį išsilavinimą, yra dirbęs mokytoju.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva