0

2021 09 02

Aplinkos ministerija spalio 18-24 d. jau trečius metus rengia Klimato savaitę, kuria siekiama atkreipti visuomenės, verslo ir kitų suinteresuotų grupių dėmesį į aktualiausius klimato kaitos klausimus. Kviečiame įstaigas, institucijas, įmones, nevyriausybines organizacijas, bendruomenes ir visus norinčius aktyviai įsitraukti į dialogą apie klimato kaitos iššūkius ir patiems siūlyti Klimato savaitės renginių idėjas bei iniciatyvas.

Pasaulio mokslininkų bendruomenė neabejoja, kad atmosfera, vandenynai ir Žemė šyla dėl žmogaus veiklos. Naujausioje Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos ataskaitoje įvardijama, jog pagrindinė pasaulio temperatūros riba – globalinis atšilimas iki 1,5 laipsnio – pagal visus klimato scenarijus bus pasiekta iki 2040 m., jeigu ne anksčiau.  

Be to, ataskaitoje pažymima, kad praėjusį dešimtmetį globali temperatūra buvo 1,09 laipsnio aukštesnė nei 1850-1900 m. Pasaulinis vidutinis jūros lygis nuo 1901 m. iki 2018 m. pakilo 20 cm, o pastaruoju metu jūros lygio kilimo tempas padidėjęs beveik trigubai, palyginti su 1901-1971 m. laikotarpiu.

Visų įmanomų formatų informacinės, šviečiamosios iniciatyvos – diskusijos, dirbtuvės, vieši pranešimai, akcijos, konkursai ir kt. – atlieka vis svarbesnį vaidmenį prisitaikant prie klimato kaitos pokyčių. Kviečiame užduoti klausimus, tartis, ieškoti jums aktualiausių klimato kaitos švelninimo aspektų ir prisidėti prie Klimato savaitės renginių organizavimo savo regione ar savivaldybėje.

Siekiame sudaryti išsamią Klimato savaitės programą, todėl prašytume iki rugsėjo 24 d. informuoti  el. paštu marile.kosaite@am.lt apie planuojamus  renginius spalio 18-24 d. ir reikalingą pagalbą jiems organizuoti ar kreiptis iškilus kitiems klausimams.

Informaciją apie praėjusių metų Klimato savaitės renginius galite rasti čia

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos