0

Už išpuolį prieš civilius Maskvos regione veikiausiai atsakinga teroristinės organizacijos “Islamo valstybė” ląstelė. Kaip rašo amerikiečių laikraštis “New York Times”, remdamasis neįvardytais JAV pareigūnais, kovo mėnesį šios šalies žvalgyba gavo žinių, kad “Islamo valstybė” (ISIS) planuoja teroristinį išpuolį Rusijoje. Šios teroristinės grupuotės nariai aktyviai veikia Rusijoje, sakė JAV pareigūnas.

Pagal JAV žvalgybos surinktą žvalgybinę informaciją daroma išvada, kad “Wilayat Khorasan”, ISIS afganistaniečių kuopelė, planuoja teroristinį išpuolį Maskvoje. JAV kovos su terorizmu pareigūnų teigimu, po santykinės ramybės laikotarpio ISIS vėl pradėjo planuoti išpuolius Europoje. Tiesa, dauguma šių planų buvo sužlugdyti.

Saugumo konsultacijų bendrovės “Soufan Group” kovos su terorizmu analitikas Kolinas Klarkas (Colin Clark) teigė, kad pastaruosius dvejus metus ISIS buvo “prisirišusi” prie Rusijos ir savo propagandoje kritikavo V. Putiną. Teroristinės grupuotės šalininkai sako, kad jos rankos suteptos musulmonų krauju, turėdami omenyje Rusijos karus Čečėnijoje, Sirijoje ir Afganistane.

Laikraštis “New York Times” taip pat praneša, kad JAV kovo 7 d. apie teroristinių išpuolių Rusijoje grėsmę pranešė ne tik viešai, bet ir privačiai Rusijos pareigūnams.

Be to JAV pareigūnas kanalui “CBS News” sakė, kad turima informacija dėl ISIS atsakomybės nėra pagrindo abejoti.

***

Kovo 22 d. vakare mažiausiai pusė tuzino kamufliažais apsirengusių teroristų įsiveržė į “Crocus” koncertų salę prie Maskvos esančiame Krasnogorske ir ėmė chaotiškai šaudyti. Dėl to žuvo mažiausiai 40 žmonių ir daugiau kaip 140 buvo sužeista. Vėliau teroristai padegė pastatą.

Rusijoje, žinoma, paskubėta įtarti “Ukrainos ranką. Gi Ukrainos užsienio reikalų ministerija kategoriškai atmeta kaltinimus. Maža to, Ukrainos karinė žvalgyba dėl šios operacijos apkaltino Rusijos specialiąsias tarnybas ir pareiškė, kad jos tikriausiai pasinaudos jos padariniais, kad sustiprintų karinę isteriją.

Primintina, kad tokius įtarimus sustiprina stiprina antrojo  Čečėnijos karo priešistorė. Tada, tik atėjus Putinui į valdžią, Maskvoje, Buinakske ir Volgodonske nežinomi asmenys sprogdino gyvenamuosius namus, buvo užminuotas ir daugiabutis Riazanėje. Tai Kremliui tapo oficialia dingstimi pradėti. Tad dalis analitikų netgi lygina šį atvejį su Hitlerio organizuotu Reichstago padegimu, apkaltinant išpuoliu politinius oponentus ir susikuriant dingstį represijoms.

Dar labiau situaciją kaitina tai, kad Rusija ką tik surengė vieną masiškiausių Ukrainos infrastruktūros bombardavimų per visą karo eigą, o Ukraina savo dronais taip pat smogia Rusijos objektams, nuo ko JAV pareigūnai ukrainiečius ragina susilaikyti, idant “neiššaukti keršto”.

 

 

 

 

The post Teroro aktas pamaskvėje – Islamo valstybės darbas? appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis