0

Humanitarinės ir karinės pagalbos siuntą į kariaujančią Ukrainą nugabenęs visuomenininkas, kurio duomenys, jo prašymu neskelbiami, šeštadienio ruytą pasakojo, kad Lvove santykinai ramu, nors ore tvyro tam tikras slogutis ir nerimas.

„Oro pavojaus sirenos būna, bet ne per dažnai. Vakar ryte miestas buvo uždarytas. Patekti negalėjome. Vėliau draudimą atšaukė. Naktį buvo atakuotas Lvovo oro uostas. Oro uosto priežiūros padalinys, kur 3 pamainos dirba 24/7 režimu. Kiek žinome, žmonių aukų nėra,“ – sakė jis.

Pasak pašbekovo, jam ir jo bendrakeleiviams yra žinoma, kad anot Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo pareiškimo jie gali būti laikomi oficialiu kariniu taikiniu.

Vakarų Ukrainoje esantis miestas kol kas, laimei, nepatiria Mariupolio lygio siaubų. Anot visuomenininko, mėginama gyventi kasdienį gyvenimą. „Linksmybių čia tikrai nėra, bet barai dirba iki 20 val. Nuo 22 val. Iki 6val., ryto – komendanto valanda. Draudžiamas bet koks judėjimas. Bažnyčių vitražai užklijuoti saugant nuo stiklo dūžio. Tiesa, maisto stygiaus nėra. Beje, druskos taip pat,“ – juokavo jis, turėdamas omeny Lietuvos prekybines aktualijas.

Mieste esama ir plakatų, kuriame „rusiškas laivas“ ir šiaip okupantai siunčiami toli bei keikiami nesirenkant žodžių.

Pasak pašnekovo, pirmą kartą keliaudami su siunta Lenkijos-Ukrainos pasienyje paramos gabentojai laukė 6 valandas.

„Sunkvežimius jie praleidžia atskira eile – daug greičiau juda. Mes važiuojame mikroautobusais. Šįkart susiroganizavome kitaip. Mus pasitiko Ukrainos kariškiai, tad leidimą įvažiuoti gavome greitai. Atgal grįždami vėl turėsime palydą,“ – sakė jis portalui, taip pat pasidalindamas „šviežiai“ iš Kijevo policijos gauta nuotrauka. Ten pareigūnai apnakvyndino be pastogės likusius vaikus.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis