0

2021 08 20

Atsakingoms institucijoms konstatuoja, kad vykdant kassavaitinę ekstremalios situacijos metu taikomų apribojimų laikymosi kontrolę, tendencijos išlieka tos pačios: pažeidimų mažėja. Primename, kad nepaisantiesiems operacijų vadovo sprendimų gali grėsti bauda nuo 1500 iki 1600 eurų. 

Atlikti tikrinimus yra pavesta savivaldybių administracijų direktoriams, Policijos departamentui, Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, NVSC, Valstybinei darbo inspekcijai, Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai atitinkamose veiklos srityse.

Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centrui apie ekstremaliosios situacijos metu taikomų apribojimų laikymosi kontrolę praėjusią savaitę pateikė 55 savivaldybės. Praėjusio penktadienio, rugpjūčio 13 d., duomenimis, per savaitę buvo atlikti 2191 viešojo transporto patikrinimas ir rasta 15 pažeidimų.

Pastarąsias dvi savaites nemažas dėmesys skirtas prekybos vietoms. Džiugu, kad 1064 patikrintose prekybos vietose nustatyta 15 pažeidimų. Iš 122 patikrintų būriavimosi atvejų nebuvo rasta nė vieno nusižengimo. Taip pat, iš 224 patikrintų maitinimo įstaigų, tik dvejose nustatyti tam tikri pažeidimai. Savivaldybės vykdė ir renginių kontrolę. Iš viso patikrinti 28 renginiai, kuriuose nebuvo užfiksuotas nė vienas pažeidimas. Panašu, kad tiek visuomenė, tiek renginių organizatoriai toliau atsakingai laikosi numatytos tvarkos. Vis dėlto, ekstremalios situacijos ribojimų nesilaikymo pažeidimų skaičius išaugo, patikrinus įvairius ūkio subjektus. Iš viso nustatyta 12 nusižengimų (patikrinti 1575 subjektai).

Tiesa, savivaldybių tikrintojai užfiksavo gerokai išaugusį kaukių dėvėjimo pažeidimų skaičių. Šią savaitę jų nustatyta net 96, kai praėjusią – viso labo 2. Primename, kad atsižvelgiant į naujos viruso atmainos Delta spartų plitimą Lietuvoje, taip pat lėtėjančius vakcinavimo tempus, vėl didėjantį sergamumą ir siekiant užtikrinti COVID-19 ligos plitimo prevenciją, privalu uždarose viešose vietose (bankuose, vaistinėse, parduotuvėse, kino teatruose, viešajame transporte ir kt.) vyresniems nei 6 metų amžiaus asmenims dėvėti kaukes. Jos neprivalomos atvirose viešose vietose, jei laikomasi saugaus atstumo nuo kitų žmonių.

Vertinant asmenų, kuriems skirta izoliacija, kontrolę 54-iose duomenis pateikusiose savivaldybėse, buvo patikrintas 1001 iš užsienio šalių grįžęs ar atvykęs asmenys, 337 iš jų atvyko iš šalių, paveiktų mutavusio viruso. Nebuvo nustatytas nei vienas pažeidimas dėl izoliacijos taisyklių laikymosi.

Policijos departamento duomenimis, pareigūnai per savaitę iki praėjusio penktadienio nustatė 10 kaukių dėvėjimo pažeidimų. Saviizoliacijos ar būriavimosi pažeidimų nenustatyta – ir tai jau ketvirta tokia „nulinė“ savaitė pagal šiuos rodiklius.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) duomenimis, nei kaukių dėvėjimo, nei būriavimosi pažeidimų nenustatyta.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) atliko 125 maitinimo įstaigų patikrinimus, iš kurių 2-uose buvo nustatyti pažeidimai. 

Taip pat aplankytos 59 prekybos maistu įmonės, kuriose nustatytas 1 pažeidimas – prie įėjimo lankytojams nebuvo pateikta informacija apie asmens higienos laikymosi būtinybę ir (ar) privalomą kaukių dėvėjimą.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) taip pat vykdė ekstremaliosios situacijos sąlygų laikymosi kontrolę. Patikrinus 105 ūkio subjektus, rasti 2, kurie pažeidė numatytąsias sąlygas.

Įvertinus 48 mažmeninės prekybos, 12 ugdymo ir neformalaus švietimo įstaigų, 12 grožio, sporto klubų, baseinų ir apgyvendinimo paslaugas teikiančių įmonių, 14 viešojo transporto ir keleivių vežimo įmonių, viešojo administravimo subjektų, vaistinių veiklą, pažeidimų nerasta.

Patikrinus 5 asmens sveikatos priežiūros ir socialinės globos įstaigas, nustatytas 1 pažeidimas – stacionarinės socialinių paslaugų įstaigos gyventojai, kurie nėra paskiepyti ar persirgę COVID-19 liga, nebuvo testuojami dėl koronaviruso. 

Dar vienas pažeidimas nustatytas patikrinus 14 renginių, kuriems priskiriama ir kino teatrų veikla, – renginyje žiūrovai ir (ar) dalyviai renginį stebėjo ne iš sėdimų vietų. Renginys truko daugiau kaip 2 val., žiūrovai renginį stebėjo iš stovimų vietų. Taip pat, renginyje dalyvavo asmenys, neatitinkantys nutarime nustatytų kriterijų.

Taip pat NVSC vykdo tikrinimus dėl privalomo periodinio darbuotojų testavimo. Atlikus 98 įmonių, įstaigų ar organizacijų patikras, pažeidimų nenustatyta.

Atkreipiame dėmesį, kad periodinis sveikatos tikrinamasis neapsaugo nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos). Būtent COVID-19 vakcinos efektyviai apsaugo asmenis nuo sunkių ligos formų, o daugumą pasiskiepijusiųjų – nuo užsikrėtimo. Lietuvoje naudojamos vakcinos yra saugios ir efektyvios.

Primename, kad, siekiant užtikrinti tinkamą COVID-19 ligos plitimo prevenciją ekstremaliosios situacijos metu, visos tikrinančios institucijos iki 2021 m. rugsėjo 12 d. privalės atlikti kontrolę, atsižvelgdamos į tai, ar verslo įmonės pasirinko aptarnauti visus, ar tik Galimybių pasą turinčius klientus, nelaukdamos rugsėjo 13 d., kai šis reikalavimas taps privalomas. 

Atliekant kontrolę bus vadovaujamasi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) du kartus per savaitę pateiktų sąrašų duomenimis. Svarbu pažymėti, kas visi NVSC surinkti duomenys bus tvarkomi tik kontrolės tikslais, saugomi iki 2021 m. rugsėjo 14 d. ir po to sunaikinti.

SAM Spaudos tarnyba
 

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos