0

Savaitgalį Trakuose vyko atviras Lietuvos irklavimo čempionatas, kuriame paaiškėjo pajėgiausios šio sezono šalies įgulos. Didžioji dalis olimpiečių šįkart pirmenybėse nedalyvavo, todėl trasoje bei apdovanojimų ceremonijose netrūko nuoširdžių emocijų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vyrų vienviečių valčių klasės finale greičiausias buvo „Bangpūčio“ auklėtinis Žygimantas Gališanskas. Distanciją ji įveikė per 07:00,21. Antras finišo liniją kirto prieš savaitę pasaulio jaunių čempionu tapęs Povilas Juškevičius (07:15,12), trečias – Šiaulių sporto centro „Atžalynas“ sportininkas Martynas Vaitkevičius (07:20,07).

„Devintą kartą tapau Lietuvos suaugusiųjų čempionu, – po finišo sakė Ž.Gališanskis. – Šis rezultatas šįkart reiškia, kad pilnai atsigavau po pavasarį patirtos nugaros traumos ir esu pasirengęs treniruotis pilnais pajėgumais. Nuo vasaros pradžios iki olimpinių žaidynių ruošiausi su Mindaugu Griškoniu ir treneriu Robertu Tamulevičiumi, dariau visą olimpinio pasirengimo planą kartu“.

Vėliau kelioms savaitėms Ž.Gališanskis liko treniruotis vienas, o likus vos kelioms savaitėms iki šalies pirmenybių darbavosi su treneriu Valdu Vilkeliu.

Paklaustas apie ateities planus Ž.Gališanskis neslėpė, kad tikisi save išbandyti neolimpinėje rungtyje, kuri vyksta atvirame jūros vandenyje – pakrančių irklavime.

„Išbandyti save norėjau jau pernai, tačiau išvykti į varžybas nepavyko. Tikiuosi, šiemet viskas susiklostys. Šioms varžyboms pasiruošti, priprasti prie kitokios valties ir bangų turėsiu mėnesį, – sake Ž. Gališanskis. – Pasirengimas turėtų vykti jūrų ar marių vandenyse, kuriuose yra daugiau bangų negu ežere. Šią rungtį noriu išbandyti, nes planuojama, kad 2028-aisiais jis bus įtraukta į olimpinę programą“.

Moterų vienviete šalies pirmenybėse greičiausia buvo Lina Šaltytė-Masilionė („Auksinis yris“), sidabrą iškovojo Gustė Vaškevičiūtė (irklavimo klubas „Favoritas“), bronza džiaugėsi Eglė Maižvilaitė („Bangpūtys“).

Tarp vyrų porinių dviviečių savo pranašumą įrodė Armandas Kelmelis ir Giedrius Bieliauskas (06:31,96). Sidabrą iškovojo Džeraldas Daunoras ir Benas Valasevičius (06:52,77), bronza atiteko Viliaus Stonkaus ir Domanto Riaubos įgulai (06:59,42).

Moterų porinių dviviečių finale greičiausia buvo Martynos Kazlauskaitės ir Dovilės Rimkutės įgula (07:05,39), antros buvo Ūla Jonušaitė ir Saulė Kryževičiūtė (07:20,10), trečios – Eglė Bezzubovaitė ir Ugnė Juzėnaitė (07:39,12).

Paviene dvivietė greičiausiai distanciją įveikė pasaulio jaunimo vicečempionai broliai Dovydas ir Domantas Stankūnai (06:36,91), antri finišo liniją kirto Mantas Juškevičius ir Povilas Stankūnas (06:40,60), bronzą iškovojo Paulius Brusokas ir Jonas Šaparavičius (06:58,55).

Moterų paviene dviviete auksą iškovojo Auksė Nastičiūtė ir Augustė Klumbytė, sidabrą – Laura Gabšytė ir Augustė Šablinskaitė, bronzą – Ugnė Ivaškevičiūtė ir Alvija Gustė.

Vyrų pavienių keturviečių finale auksą iškovojo jungtinė Klaipėdos irklavimo centro ir „Bangpūčio“ įgula Benas Volkovas, Valdas Venckus, Rokas Jakubauskas ir Titas

Mašanauskas (06:12,92). Sidabru džiaugėsi klaipėdiečiai Tautvydas Vaitkūnas, Linas Babarskas, Ramūnas Razma, Artur Muravjov (06:46,27), bronza – Alberto Fontani, Danas bei Benas Vainiai ir Arnas Andriušaitis (07:10,31).

Moterų porinių keturviečių klasėje auksu pasipuošė jungtinė „Atžalyno“ ir „Bangpūčio“ įgula Raminta Morkūnaitė, Eglė Bezzubovaitė, Ugnė Juzėnaitė ir Agnė Ginevičiūtė (06:57,73), sidabru Vestina Grumadaitė, Agnė Kubaitytė, Ugnė Šakickytė, Ema Želvytė („Bangpūtys“), bronza Ieva Navickaitė, Greta Vaškevičiūtė, Saulė Butvilaitė ir Ugnė Rudaitytė (Vilniaus miesto sporto centras).

Vyrų porinių keturviečių finale greičiausiai distanciją įveikė Paulius Černevičius, Justas Kuskevičius, Povilas Juškevičius ir Domantas Maročka (05:58,47), sidabrą iškovojo Tadas Baliutavičius, Džeraldas Daunoras, Benas Valasevičius, Martynas Vaitkevičius (06:17,28), bronzą – Arijus Viršutis, Kristupas ir Augustas Palioniai bei Aidas Greivys (06:22,43).

Moterų pavienių aštuonviečių su vairininku finale greitesnė buvo jungtinė Telšių sporto ir rekreacijos centro, KIC ir VMSC įgula. Sidabras atiteko irklavimo klubo „Favoritas“ įgulai. Vyrų pavienių aštuonviečių su vairininku auksu pasipuošė jungtinė KIC, „Bangpūčio“, „Favorito“ ir VMSC įgula (Benas Volkovas, Titas Mašanauskas, Rokas Jakubauskas, Valdas Venckus, Povilas, Domantas ir Dovydas Stankūnai, Mantas Juškevičius, Edgaras Savickis).

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva