0

Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB) prie sveikatos ministerijos praneša, kad šis savaitgalis šalies transplantologams itin darbingas – penktadienį, rugpjūčio 20 d., buvo registruoti trys donorai.

Kaip skelbia NTB, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje (LSMUL) Kauno klinikose registruoti du donorai – 54 ir 55 metų amžiaus vyrai, o Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje – 62 metų amžiaus donoras.

Donorystė galima tik tada, kai artimiausi giminaičiai sutinka, kad sveiki mirusiojo organai gali būti aukojami donorystei. Visų trijų vyrų giminaičiai po pokalbių su medikais priėmė sprendimą – leido transplantuoti jų mirusių artimųjų organus.

Medikai, atlikę būtinus tyrimus, nustatė, kad visų trijų donorų inkstai ir ragenos tinkami persodinti. Tuomet pagal įvairius rodiklius parinkti tinkamiausi donoro organų laukiantys recipientai.

Iš šešių transplantacijai tinkamiausių recipientų ilgiausiai – 1 metus ir 3 mėnesius – naujo inksto laukė 31 metų amžiaus vyras.

Iki šeštadienio vidurdienio LSMUL Kauno klinikose jau atliktos 4 transplantacijos, šeštadienį 2 transplantacijos atliekamos Vilniaus universiteto ligoninėje (VUL) Santaros klinikose.

Šiais metais naujo inksto sulaukė 54 Lietuvos gyventojai. Rugpjūčio mėnesį įskaitant šio savaitgalio operacijas bus atlikta jau 14 inkstų transplantacijų, iš jų 8 – VUL Santaros klinikose, 6 – LSMUL Kauno klinikose.

Nors Lietuvoje inksto transplantacijų atliekama daugiausiai, šio organo persodinimo vis dar laukia 105 recipientai (šiuo metu aktyvūs yra 66), tarp jų – 2 vaikai.

Visų trijų donorų ragenos kol kas saugomos Audinių banke. Jos bus transplantuotos jų laukiantiems asmenims.

Šiuo metu registruoti 148 ragenų laukiantys recipientai. Iki š. m. liepos 31 d. transplantologai atliko 33 ragenų transplantacijas.

NTB siekia, kad kuo daugiau žmonių suprastų, jog po mirties paaukoti organai ir audiniai kitiems žmonėms gelbsti gyvybę, dovanoja sveikatą ir galimybę vėl gyventi pilnavertiškai. Parodyti sutikimą šiam kilniam veiksmui galima užpildant sutikimą Donoro kortelei gauti.

Šiuo metu beveik 37 tūkst. Lietuvos gyventojų jau yra pareiškę valią po mirties paaukoti donorystei savo organus ir audinius.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva