0

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Vakarų šalys turi būti atsargios, idant neįteisintų autoritarinio Baltarusijos vadovo Aliaksandro Lukašenkos režimo.

„Turėtume būti itin atsargūs, kad neįteisintume A. Lukašenkos. Bet kokios nuolaidos tik padėtų jo režimui, paskatintų naujas nelegalios migracijos bangas ir išduotų drąsius Baltarusijos žmones. Todėl svarbu nešvelninti sankcijų, kol nebus įvykdyti mūsų pagrindiniai reikalavimai“, – prezidentas sakė Jungtinių Valstijų organizuoto nuotolinio Demokratijos viršūnių susitikimo forume.

Lietuvos vadovas teigė, kad „viskas susiveda į strateginės kantrybės klausimą“, o Europos Sąjunga turi galimybių didinti spaudimą Baltarusijos režimui, remti visuomenės aktyvumą tiek už Baltarusijos ribų, tiek jos viduje ir siekti būsimo perėjimo prie demokratijos.

„Jei mūsų politinė valia išliks stipri, Baltarusijos žmonės dar gali prisijungti prie didžiosios posovietinės demokratizacijos bangos. Tai būtų labai naudinga Baltarusijos žmonėms. Taip pat tai suteiktų naujų vilčių kiekvienai tautai, kuri labai stengiasi išlaikyti ir apsaugoti demokratines institucijas. Lietuva yra pasirengusi siekti, kad tai įvyktų“, – kalbėjo G. Nausėda.

Šalies vadovas taip pat pabrėžė, kad Lietuva yra pasirengusi remti demokratiją, kai tik pastarajai kyla pavojus ar ji yra pažeidžiama. „Esame kartu su Ukraina besitęsiančios Rusijos agresijos akivaizdoje. Palaikome Baltarusijos demokratines jėgas, kovojančias su brutaliu režimu“, – kalbėjo prezidentas.

G. Nausėda penktadienį sakė įžanginę kalbą Demokratijos viršūnių susitikimo diskusijoje „Demokratijos stiprinimas ir pasipriešinimas autoritarizmui“.

Demokratijos viršūnių susitikime dalyvavo daugiau nei šimto valstybių lyderiai, taip pat tarptautinių organizacijų, nevyriausybinio sektoriaus ir pilietinės visuomenės atstovai.

Autorė Milena Andrukaitytė

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva